Richard Branson’ın İlham Veren Bakış Açısı

Bir gün uyandığınızda her şeyi kaybettiğinizi veya başka bir insan olarak tekrar dünyaya geldiğinizi düşünün... Düşüncesi bile tüyleri ürpertiyor. Girişimci Richard Branson’ın bu konuda ilham veren bakış açısına göz atalım.

Bu soruları başarılı ve dünyaca tanınan bir girişimciye sorsak peki? Gelin hep birlikte ünlü yatırımcı Richard Branson’ın ilham verici yanıtlarına bakalım.

Ünlü girişimcinin yanıtlarına bakmadan önce kendisini kısaca tanıyalım. Tam adıyla Sir Richard Charles Nicholas Branson, 1950 yılında İngiltere’de doğdu. 10 yaşında okulu bıraktı. Şimdilerde 350’den fazla şirketi bulunan Virgin Şirketler Grubu’nun kurucu CEO'su.

“Karşılaştığınız problemlerden daha güçlü olduğunuza inanın ve büyük düşünün.”

İçimizdeki karamsarlığı bırakmamız gerektiğini konusuna dikkat çekiyor Branson. Hayata karşı daima istekli olmalıyız. Yaşadıklarımızı dünde bırakıp bugüne odaklanmalıyız. Hedefe ulaşma noktasında karşımıza çıkan engelleri, kendimizden başlayarak yok etmeliyiz.

“Her şeyimi kaybetsem şu ana kadar yapmadığım bir şey yaparım.”

Her zaman daha iyisi için uğraşmalıyız. Şu an ne kadar iyi bir konumda olsak da, gün gelir her şey tam tersi olur. Bu durumda Branson’ın aklı hala yapamadıklarında. Başarının anahtarı budur belki de... Denemekten vazgeçmemek.

“Bazen, bir gün 20 yaşıma geri dönsem ve geçen tüm o yıllar bir rüya olsa ne yapardım diye düşünüyorum.”

Böyle bir durum mümkün olsa çoğumuz korkarız. Fakat Branson, onu korkutmayacağını aksine bu fikrin onun heyecanlandırdığını söylüyor. Hedefleri için en baştan başlamak onun için mutluluk verici.

Richard Branson; hayal kurmak, istemek insanoğluna verilmiş hedeflerden biri olduğunu dile getiriyor. Değişimden korkmuyor ve daima yeniliğin peşinden gitmek istiyor.

İngiliz girişimci gençliğinden beri yanında not defterini taşıyor. Aklına gelen yeni fikirlerini not ediyor. Tecrübelerine dayanarak zamanın değiştiğini fakat başarılı bir şirket yaratma yöntemlerinin aynı kaldığını belirtiyor.

İlham Veren Girişimcilik Hikayesi: Richard BransonSon derece ilham verici bir karakter. Tam adı optik kodlama kağıtlarındaki mevcut alana sığmayan türden: Richard Charles Nicholas Branson

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store