İşe Engel Yok!

Engeller biz engel olarak gördüğümüz zaman var. Engelleri kaldırıp kendi işinizi kurmak ister misiniz? İşte Bakan Selçuk’tan kendi işini yapmak isteyen engelliler için açıklamalar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğine yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini söyleyerek “Bu kapsamda, 2.291 engellimizin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladık” dedi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bakanlık olarak ‘İş’e engel yok” diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz.”

Bakan Selçuk, 2020 yılı 2. dönem hibe desteği başvurularının başladığını, desteği ise 65 bin TL’ye çıkardıklarını duyurdu. Proje sunmak isteyen vatandaşlar www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayınlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne elden veya posta yoluyla teslim edebililir.

Girişimci Olmak İsteyenler:

  • Fikrinize güvenin. 
  • Pazar araştırması yapın.
  • Cesur ve kararlı adımlarla ilerleyin. 
  • Her durum için hazırlıklı olun.
  • Yenilikçiliği elden bırakmayın ve çok çalışın.
Yorumlar
Kalan Karakter 800