20 Yaşından Önce Milyoner Olan 10 Genç

Dünyanın en ünlü girişimcilerinden bazılarının ne kadar erken işe başladıklarını düşünmek açıkçası baya hayranlık uyandırıyor. Birçoğunun sadece harika bir fikri vardı ve sonra bu fikri gerçeğe dönüştürmek için eyleme geçtiler…

Dünyanın en ünlü girişimcilerinden bazılarının ne kadar erken işe başladıklarını düşünmek açıkçası baya hayranlık uyandırıyor. Birçoğunun sadece harika bir fikri vardı ve sonra bu fikri gerçeğe dönüştürmek için eyleme geçtiler…

Milyoner olmak için asgari bir yaş yok. Çünkü bu "çocuklar" 20 yaşına gelmeden önce milyonlar kazandılar.

İşte o gençler:

1. Ashley Qualls: WhateverLife.com'un kurucusu, ustaca fikrini 2004 yılında henüz 14 yaşındayken aldı. Tasarım becerilerini sergilemek isteyen Qualls, ücretsiz MySpace düzenlerini dağıtmaya başladığında site gerçekten büyük bir patlama yaptı. İsimsiz bir alıcı ona 1,5 milyon dolar ve seçtiği arabayı teklif etti, ancak o reddetti.

2. Juliath Brindak: 10 yaşında eskiz karakterler yaratmaya başladı ve sonra 16 yaşında tamamlayıcı bir sosyal medya platformu geliştirdi. Miss O & Friends şirketi, gelirinin çoğunu reklamlardan elde etmesine rağmen, şu anda yaklaşık 15 milyon dolar değerinde.

3. Sean Belnik: Sadece 600 $ ile Belnik , ticaret kartları gibi küçük eşyalarla başlayarak 16 yaşında bir e-kuyruk mağazası açtı. Daha sonra mobilyaya geçti, BizChair.com'u kurdu ve pazar için bir püf noktası olduğunu kanıtladı. 20 yaşındayken 24 milyon dolar değerindeydi.

4. Adam Horowitz: Henüz 15 yaşındayken Horowitz, 21. yaş gününe kadar ilk milyonunu kazanması için kendine meydan okudu. Mobil pazarlamayı öğrenmek için bir eğitim olan Mobile Monopoly'nin geliştiricisidir. Hedefine ulaştı ve anonim bir "altı haneli gelir" elde etti.

5. Kaptan Sparklez: Bu profesyonel oyuncu kariyerine YouTube’da nasıl yapılır videoları yayınlayarak başladı ve ardından ayrıntılı oyun eğitimi sunan bir kanala dönüştü. Bugün en çok kazanan YouTuber'lardan biri, değeri 8 milyon dolardan fazla.

6. Justin Bieber: Bu listeyi onurlandıran tek ünlü olan Bieber'ın başarısı, mütevazı YouTube başlangıcı nedeniyle kayda değer. Medyada aksi söylense de aslında kendisini A-list statüsünden yararlanmak için giyim, parfüm ve benzerlerine ayrılan oldukça bilgili bir girişimci olduğunu kanıtladı.

7. Carl Churchill: İngiliz girişimci ilk web tasarım işine 12 yaşında başladı. Bugün yaklaşık 10 milyon dolar değerinde, ancak ilkini 19 yaşında yaptı. İngiliz Bill Gates olarak adlandırılan o, aynı zamanda bir hayırsever ve girişimci bir kapitalist.

8. Andrew Gower: Gower, bir oyun geliştiricisi ve Jagex Game Studio'nun kurucusu. 8 yaşında gelişmeye başladı. Şu anda Birleşik Krallık'taki en zengin 46. girişimci ve yaklaşık 200 milyon dolar değerinde.

9. Patrick Collison: İrlandalı bir genç milyoner olan Collison, 14 yaşında çok sayıda genç bilim insanı ödülü kazanmaya başladı. Kardeşiyle birlikte Shuppa'yı kurdu, California'ya taşındı ve 19 yaşındayken ilk milyonunu kazandı.

10. Matt Wegrynz: Alan adları alıp satmak bu girişimciyi bu kadar zengin yapan şeydi. 17 yaşında başladı, en iyi anlaşmalarından bazıları altı rakamdan oluşuyordu.

Tüm bu genç girişimcilerin hikayelerini okuduktan sonra biraz olsun hırslanmadık mı? Listeden en azından önemli bir dersi çıkarmaya çalışın. Hayallerinizin peşinden gitmek için asla çok geç ya da erken değildir. Harika bir fikir, çok çalışma ve yaratıcılıkla her şey olabilir.

Para Motivasyon Sağlar Mı? Paranın motivasyon olarak üzerimizde çok büyük etkisi vardır. Buna çocuklar da dahil. Birçok ebeveyn, çocuklarının bir harçlıkla veya bir Monopoly oyunuyla bile değiştiğini gözlemlemiştir. Ve şimdi bilim bunu doğruluyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store