Fazla para harcatan pazarlama stratejileri!

Yapılan reklamların, sunulan avantajların sizi alışverişe yönlendirdiği oldu mu? Farkında olmadan mağazada çok uzun süre kaldığınızı ve daha fazla harcadığınızı düşünüyor musunuz? Bunların sebebi bazı pazarlama stratejileri olabilir.

Güncelleme:

ÜRÜNLERİN YERİ

Her zaman girdiğiniz bir mağazada veya markette bazı ürünlerin yerini bulamadığınız oldu mu? Mağazada daha fazla vakit geçirmeniz, farklı ürünlere göz atmanız ve satın almanız için, mağaza sahipleri sürekli olarak ürünlerin yerlerini değiştiriyorlar. Bunun önüne geçmek için bir çalışana aradığınız ürünün nerede olduğunu sorun.

ÜCRETSİZ KARGO SEÇENEĞİ

250 TL ve üzeri alışverişinize kargo bedava. Bu cümleyi ne çok okuyor ve duyuyorsunuz öyle değil mi? Oysa bu, sizin ihtiyacınız olandan daha fazla ürün satın almanıza sebep oluyor.

'SINIRLI SAYIDA..!'

Stoklar sınırlı sayıda!, Yalnızca bu geceye özel indirim!, Sakın kaçırmayın! Bu cümleler sizi harekete geçirmek ve kısıtlı zaman dilimi içerisinde, az olandan pay alma isteğinizi ön plana çıkarmaya yönelik cümleler... Bu tür 'fırsat'lara denk geldiğinizde gerçekten ihtiyacınız yoksa alışveriş yapmayın ve kampanyadan önceki tarihteki fiyatlarla ve başka mağazalardaki fiyatlarla mutlaka karşılaştırma yapın.

DENEME ÜRÜNLER

Teknik olarak, markette tattığınız herhangi bir şeyi satın almak zorunda değilsiniz. Ancak perakendeciler, denediğiniz ürünü satın almazsanız ne kadar suçlu hissedebileceğinizi bilir. Birisi sizin için iyi bir şey yaparsa, onlar için iyi bir şey yapmaya daha meyilli olursunuz. Ancak böyle bir şey ile karşılaştığınızda beğenmediğiniz bir şeyi almak mecburiyetinde hissetmemelisiniz.

RENK STRATEJİSİ

Bazı renklerin bir ürünü veya alışveriş deneyimini görüntüleme şeklimiz üzerinde büyük etkisi var. Kırmızı renge bir göz atın... Bir aciliyet hissi yaratır ve genellikle dürtü alımlarını hedef alır. Mavi ve yeşil ise dikkatli ve temkinli müşteriler çeken daha sakin renkler olarak kullanılır. Bir dahaki sefere alışveriş merkezinde olduğunuzda ve kırmızı bir satış etiketi gördüğünüzde, geri adım atın ve gözünüze çarpan öğeye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına veya dürtü satın almak üzere olup olmadığınıza karar verin.

YAVAŞ RİTİMLİ MÜZİKLER

Sakinleştirici müzik çalmak, farkında olmasalar bile yavaşlamanıza sebep olur. Böylece mağazada daha uzun süre vakit geçirerek hem vakit hem de kaçınılmaz olarak nakit harcarsınız...

Kalbiniz için bu hataları yapmayın!Uzmanlar özellikle az uyku, çok stres, sigara ve kötü beslenmenin kalbi yorduğuna dikkat çekerek, uyarılarda bulunuyor.

 

Etiketler Harcama Alışveriş
Yorumlar
Kalan Karakter 800