Düğüne giriş müziği nasıl olmalı?

Düğün sezonu geldi... Eğer yakın bir zamanda evlenecekseniz bu telaşlar sizi de sarmıştır. Peki düğün şarkısı nasıl seçilir, düğüne girişte seçilen şarkıda nelere dikkat etmeli?
1
ÖZEL BİR AN

Hayatınızın en önemli günlerinden birini yaşayacaksınız... Öncelikle sizi tebrik eder sevdiğinizle bir ömür boyu mutlu olmanızı dileriz. Ufak ayrıntılara takılıp bu anın güzelliğini yaşamayı ihmal etmeyin.

2
ŞARKINIZI ÖNCEDEN SEÇİN VE ÖNLEM ALIN

Düğüne giriş müziğiniz damatlık ve gelinlikle ilk defa görüleceğiniz anda çalacağından dolayı, insanların üzerinde bırakacağınız etkide önemli bir rol oynuyor.  Bu nedenle profesyonel bir müzik ekibiyle anlaşıp canlı müzik yaptıranlar da, bu ana özel DJ kiralayanlar da var. Fakat biz ekonomik maliyetinden dolayı bunu önermiyoruz. Bunun yerine düğün müziklerinizi önceden seçerek iki farklı flash diske kaydetmenizden yanayız. Eğer mekanda cd çalar ya da başka bir müzik aleti varsa, önceden konuşup şarkıları ona göre düğün alanına ulaştırın.

3
EN ÇOK TERCİH EDİLEN DÜĞÜN ŞARKILARI

Düğüne giriş müziği olarak en çok tercih edilen yabancı şarkılar arasında Ed Sheeran - Thinking Out Loud, Jason Mraz - I'm Yours ve Bruno Mars - Marry You gibi şarkıları saymak mümkün. Daha nostaljik bir şarkı arıyorsanız: I Will Always Love You - Whitney Houston, Celine Dion - My Heart Will Go On ve Escala – Palladio şarkılarını tercih edebilirsiniz.

 

Türkçe bir şarkı ile giriş yapmak istiyorsanız; İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibine şarkısı ve Ferhat Göçer’in Bizim Şarkımız adlı parçası en çok tercih edilenler arasında.

4
ŞARKILARI SEÇERKEN DİKKAT EDİN

Giriş müziği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise; o şarkının sizi anlatması, şarkıyı sevdiğinizle birlikte seçmeniz ve bundan yıllar sonra bile ilk dansı paylaştığımız şarkı diyecek kadar o şarkıyı sevebilmeniz.

5
UNUTMAYIN

Yine de ilk paragrafta söylediğimiz o anın özel olduğunu unutmayın. Eğer istediğiniz şarkı ile ilgili sorun yaşarsanız ve başka bir şarkıyla çıkarsanız da moral bozmayın ve pozitif kalın. O şarkıları dinlemek için çok vaktiniz olacak, bu özel günün keyfini çıkarın...

Bir ömür mutluluklar...

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol