Podcast Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Daha önce podcast diye bir şey duydunuz mu? Son dönemde oldukça popülerleşen ve freelance para kazanma yöntemlerinden biri olan podcast nedir, nasıl yapılır sorusu merak ediliyor. Bu yazımızda size podcast'ı anlatacağız.

Teknoloji sürekli ilerliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımıza birçok kavram girdi. Artık internet üzerinden para kazanıyor, neredeyse burada yaşıyor hale geldik. Bunu bilenler, podcast isimli bir platform oluşturdu. Sosyal medya üzerinden kaliteli içerikle yayın yapabileceğiniz bu program sayesinde geniş kitlelere ulaşabilir, buradan ek gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin basketbola ilginiz var, MBA maçları dahil olmak üzere neredeyse her maçı izliyorsunuz. Podcast sayesinde düzenli bir yayın yapmaya başlayarak binlerce kişilik bir kitleye ulaşabilirsiniz. Podcast’ı, sosyal medyanın radyosu benzetmesiyle tarif etmek, pek yanlış olmaz.

Dünyada Nasıl Kullanılıyor?

Podcast dünyada aktif bir biçimde kullanılıyor. Dünyaca ünlü haber yıldızları podcast sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Özgür olduğunuz bu ortamda yapacağınız programatik platformlar, eğer fazla takipçi istiyorsanız tercih edeceğiniz seçenek olmalı. Fazla kişiye ulaştığınız zaman sponsorlar sayesinde para kazanabilme şansınız da artıyor.

Podcasting yaptığınız zaman dinleyicinin abone olmasıyla da para kazanabiliyorsunuz. Kaliteli içerik üreteceğim ve sıkılmayacağım diyorsanız podcast'ı denemekte fayda var.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store