Zenginler Neyi Farklı Yapıyor Diye Soranlara 10 Madde

Daha fazla parası olanların bunu nasıl başardıkları ve bu durumlarını nasıl korudukları hep konuşulur. İşte size 10 adımda işin sırrı...

Bu 10 maddeyi hayatınıza yerleştirebilirseniz en kısa zamanda değişimi siz de hissedeceksiniz.

1. Küçük Para Yoktur:
Her kuruş kıymetlidir, hesabı bilinmelidir. Zenginler damlaya damlaya göl olacağına inanır.

2. Dünya 3 Günlük Değildir:
Önemli olan bugün ve yarın arasındaki dengedir. Bugün olanı harcamak kolay ve zevkli, ama.. Ömür uzadı. Bu işin yarını var. 60-100 yaş arası kaliteli hayat yaşamak için planınız nedir?

3. Başkalarını Etkilemek İçin Para Saçmayın:
‘Başkaları ne der?’ diye düşünmek yerine kendinizi, geleceğinizi düşünün. Sizden kıyafetiniz, otomobiliniz için değil, siz olduğunuz için etkilenen insanlarla zaman geçirin.

4. Hesabınızı Bilin:
Varlıklı olanlar paranın nereden geldiğini ve nerelere gittiğini çok sıkı takip eder. Defter kalem alıp hesap yapın, YAZIN.

5. Verimli Çalışın:
Zenginler, sadece eğlence ve seyahat içinde yaşıyorlar sanılır. Aslında normal insanlardan daha fazla ve verimli çalışırlar.

6. Siz de Akarken Doldurun:
‘Zenginler paralarının coğunu harcar’ diye düşünürüz ama böyle olmaz. Yoksa zengin kalamazlardı. Her zaman gelirlerinin büyük kısmını gelecek için ayırırlar. Siz de küpü akarken doldurun.

7. İyi Fiyat Kollamakta, Pazarlıkta Utanılacak Bir Şey Yok:
Evi, otomobili, elbiseyi, hisseyi, altını, dövizi.. Ne alıyorsanız, herhangi bir şeyi alırken kazanın. Bunun için çevrenizi geliştirin, yatırım fırsatlarından haberdar olun.

8. Birikiminizi de Muhakkak Çalıştırın:
Elinizde ne var ne yok, her şeyi ‘değeri artan’, ‘değeri artmayan’ diye ikiye ayırın. Değeri artan şeyleriniz daha fazla olsun.

9. Her Ay Maaşınızın Yüzde 10’unu Biriktirin:
Maaşınız ele geçer geçmez, hemen, ruhunuz duymadan, gözünüz görmeden.

10. En Küçük Kaçak Kalmasın:
Gereksiz olduğunu düşündüğünüz hiçbir hizmet için aidat ya da taksit ödemeyin. Televizyon, telefon, kullanılmayan üyelikler, gereksiz aidatlar.. Hepsini kesin.

5 yıllık araştırmayla zenginlerin ortak özelliğini keşfetti!The Independent gazetesi yazarı Thomas C. Corley ilginç bir araştırmaya imza attı. Milyon dolarlık serveti olan insanları 5 yıl boyuca araştıran Corley, ortak bir özelliklerini keşfetti.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store