5 yıllık araştırmayla zenginlerin ortak özelliğini keşfetti!

The Independent gazetesi yazarı Thomas C. Corley ilginç bir araştırmaya imza attı. Milyon dolarlık serveti olan insanları 5 yıl boyuca araştıran Corley, ortak bir özelliklerini keşfetti.

5 yıl boyunca zengin insanları inceleyen Araştırmacı ve yazar Thomas C. Corley, arkadaşlık ve zenginlik arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koydu.

Corley'in araştırmasına göre, milyon dolarlık servete sahip olan zenginler, negatif düşünen insanlardan uzak durmayı tercih ediyor. Arkadaşlıkların düşünüldüğünden çok daha fazla önem taşıdığına dikkati çeken Corley, “Alışkanlıklarını Değiştirtir, Hayatını Değiştir” adlı kitabında da, miras kalarak değil kendi çabalarıyla milyoner olmuş kişilerin özellikle kimlerle arkadaşlık yaptıkları konusunda çok dikkatli olduklarını anlatıyor. Zenginlerin daima kendilerine hedef koyan, coşkulu, iyimser ve her şeye pozitif yaklaşan ve pozitif düşünen kişilerle birlikte olmaya çaba gösterdiklerini belirtiyor.

Corley, “Çoğunlukla ilişkili olduğunuz kişiler kadar başarılı olursunuz” diyor.

Corley'in araştırmasında,  zenginlerin yüzde 86'sının diğer başarılı kişilerle vakit geçirdiklerinin ve negatif insanlarla diyloglarını mümkün olduğu kadar sınırladıklarının da altı çiziliyor.

Zenginler Neyi Farklı Yapıyor? Daha fazla parası olanların bunu nasıl başardıkları ve bu durumlarını nasıl korudukları da hep konuşulur. İşte size 10 adımda işin sırrı...

 

Etiketler para zenginlik
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store