Yeni Yılda Kendine Vereceğin 10 Söz!

2018'de neleri farklı yapacaksınız? Size vereceğimiz 10 maddelik tüyoyu uygulayın, hayatınız değişsin...

Haydi, kendinize 15 dakika ayırın. Geçen yılı artıları ve eksileriyle masaya yatırıp, samimiyetle değerlendirin ve bu yıl aşağıdaki maddeleri uygulayacağınıza kendinize söz verin.

1- Para karakterimi öğreneceğim: Her birimizin nasıl farklı suratları varsa, farklı karakterleri varsa, para karakterleri de var. Özellikle sevgilinizin, eşinizinkini bilmek hayatınıza finansal huzur getirir.

2- Her ay bütçe hazırlayacağım: Sabahtan akşama çalışıyorsunuz da, bu parayı yönetmek için ayda bir saat ayıramıyor musunuz? Aaaa ayıp size. Duymamış olayım.

3- Gelirimden az harcayacağım: Zenginliğe giden yolun anahtarı. Bunu başarabilenler hayata bir-sıfır önde başlıyor.

4-Gelirimin yüzde 10'unu mutlaka biriktireceğim: Anı yaşamak iyi güzel de, hayat sadece bu an değil ki... Kendinizden bile sakladığınız bir paranız olsun. Her ay otomatik çekilsin maaşınızdan. Hşşşhhh, aramızda sır kalsın.

5- Kredi kart borcumu her ay kapatacağım: Siz kapatmazsanız birkaç aya o sizi kapatır zaten. Hayatınızı kaplar. İşin içinden nasıl çıkacağınızı bilemezsiniz. Aman ipin ucunu kaçırmayın. Kampanya, taksit, fırsatlar bitmez. İstekler ise HİÇ bitmez.

6-10 Saniye: Bir şey satın alırken istek mi ihtiyaç mı diye 10 saniye düşünüp öyle satın alın. Ne gerçekten istek, ne de ihtiyaç, bırakın.

7- Paylaşacağım: İki elimiz var, biri almak diğeri vermek için. Verdikçe mutlu olur, daha fazlasını hak ederek alabiliriz. Verin. Düzenli verin.

8- Ek gelir yaratacağım: Neden yaratmayasınız? Ya işinizde ekstra sorumluluk alın ya da ek iş yapın.

9- Sevdiklerimle en az ayda bir düzenli görüşeceğim: Araştırmalar gösteriyor ki bunu yapabilenler, gelirleri ikiye katlanmış kadar mutlu oluyorlar.

10- Kendi kendimle samimi olacak, halimden utanmayacak, kendimi suçlamayacağım: Finansal durumunuz ne olursa olsun, unutmayın, hayatta ölüm dışında her hal geçicidir. Hele ki firavunlara bile kalmamış paranın varlığı ya da yokluğu için ne çok sevinin, ne de çok üzülün. Sadece durumu değiştirin.

Önünüzde koskoca bir hayat, yepyeni bir yıl sizi bekliyor.

Yeni yıl için finansal hedeflerinizi düşündünüz mü?Yeni yıl, finansal durumunuzu değerlendirmek ve parasal hedeflerinize ulaşmanız için adım atmaya başlamak açısından mükemmel bir fırsat.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store