Uygun fiyata pırlanta yüzük almanın yolları!

Pırlanta yüzük, hayatın en özel satın alımlarından biri. Ancak bu kendinizi zorlamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Pırlanta yüzük için birçok uygun fiyatlı seçenek ve güzellikten ödün vermeden maliyeti düşürmenin yolları var.

Pırlanta yüzük, hayatın en özel satın alımlarından biri. Ancak bu kendinizi zorlamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Pırlanta yüzük için birçok uygun fiyatlı seçenek ve güzellikten ödün vermeden maliyeti düşürmenin yolları var. Ne kadar harcamayı planlıyor olursanız olun, bütçenizden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz.

En uygun fiyata en zarif yüzüğü bulmak için bu adımları izleyin. 

Bütçenizi belirleyin: İlk önce işe ne kadar harcamak istediğinizle başlayın. Yüzük için bütçenizi aşmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bunun yerine, para durumunuz için en uygun miktarı harcayabilirsiniz. Diğer masraflarla birlikte ne kadar kazandığınızı düşünün. Eşinizin beklentilerinin bir kısmını (veya tamamını) karşılayacak, makul şekilde karşılayabileceğiniz miktar belirleyin. Unutmayın, düşünceli olmak pahalı olması anlamına gelmez. Hemen hemen her bütçeye uygun ve güzel yüzük bulabilirsiniz. Her şeyden önce, özellikle düğün veya ev satın alma gibi harcamalarınızın da olacağını hesaba katın. Borca girmekten kaçının. 

Kesime odaklanın: Pırlantanın güzelliğini en çok etkileyen kalite kesimdir. Pırlanta iyi kesilirse göz kamaştırır ve parlar. İyi kesilmezse donuk ve cansız görünecektir. Mükemmel ve ideal kesim pırlantaları değerlendirebilirsiniz. Oradan, yuvarlak kesim taşlar için %62,5'in altında derinlik yüzdesi ve %60'ın altında tablo yüzdesi düşünün. 

Karat ağırlığınızı sınırlayın: Beyaz altın tektaş yüzükteki yuvarlak kesim gibi 0,7 karatlık çarpıcı pırlanta veya 2 karatlık yüzük bulabilirsiniz. Daha küçük taş daha parlak ve ışıltılı olduğu için daha fazla öne çıkacaktır. Bu nedenle pırlantanızın kesim kalitesine diğer tüm özelliklerin üzerinde öncelik vermelisiniz.

Berraklığını kontrol edin: Berraklık derecesi iyi olan için daha fazla ödemek yerine, bütçenizi pırlantanın güzelliğini daha fazla etkileyecek boyuta ayırın. Düşük bütçeli yüzük ve pırlanta için S2 ve vs2 berraklıkları tercih edilebilirsiniz. Yüzük ayarı için düşük ve orta 14 ayar yüksek bütçe de ise 18 ayar tercih edilir.

Sertifikaları gözden geçirin: Seçeceğiniz sertifikaya göre de ihtimaller gözden geçirilir. Gia uluslararası en iyi sertifikadır. İkinci sırada harf gelir. Bu ikisi dışında kalan sertifikalar güvene dayalı tercih edilir.

Çevrimiçi alışveriş yapın: Çevrimiçi elmas satın almak size önemli maliyet avantajı sağlar. Çevrimiçi daha çok seçenek bulabilirsiniz. Bu da size daha uygun yüzükler için daha fazla seçenek sunar. Ayrıca, çevrimiçi satıcılar için genel giderler çok daha düşüktür. Yüzükler genellikle mağazalarda bulabileceğinizden %30-40 daha uygundur. 

14 ayar altın seçin: Platin mücevher sınıfına girdiği için en pahalı değerli metaldir ve çoğu zaman gerekli değildir. Beyaz altın, rose ve sarı altın, günlük kullanıma uyum sağlayacak güzel seçeneklerdir. 14 ayar ve 18 ayar altınlar benzerdir ancak 14 ayar altın karışımında daha az altın olduğu için daha uygundur. 14 ayar altın ayarı seçmek, kaliteden ödün vermeden maliyetten tasarruf etmenin harika yoludur.

Alternatif olacak değerli taş düşünün: Elmaslar zamansız ve çarpıcı olsa da daha ucuz olabilecek başka seçenekler de var. Zümrüt ve yakut gibi renkli değerli taşlar güzel ve göz alıcıdır. Genel olarak, çoğu elmastan daha uygundurlar.

 

Toyota SUV’un örtüsünü kaldırdı!Toyota SUV’un örtüsünü kaldırdı!Toyota, yeni bZ Kompakt SUV Konsepti’nin tasarımını Los Angeles Auto Show’da tanıttı. Toyota, bZ Kompakt SUV ile gelecek vizyonunu Toyota bZ marka şemsiyesi altında genişletiyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800