Para Harcamadan Güzel Vakit Geçirmenin 13 Yolu

Her ne kadar tersi gibi gözükse de aslında eğlenmek için para harcamanıza gerek yok. Size hiç masraf çıkmadan yapabileceğiniz onca şey var. Bu hafta sonu aşağıdakilerden birini denemeye ne dersiniz?

1 13 Film Gecesi:
Film Gecesi:

Bir geceyi ailenizle birlikte en sevdiğiniz filmleri izlemeye ayırın. Bu hafta sonu evinizde komedi festivali yapın. Gülmek insani mutlu eder, hele insan en sevdikleriyle birlikteyse, daha da sevinç vericidir.

2 13 Takım Sporu

Birlikten kuvvet doğar! Birinin bahçesinde ya da sitesinin sosyal tesislerinde toplanıp bir takım sporu oynamak inanın iyi gelecek. Arkadaşlarınızla olan bağlarınızı güçlendirmek, aynı zamanda da enerjinizi harcamak için eğlenceli bir yöntem.

3 13 Egzersiz

Spor yapmak sağlıklı olmanın anahtardır. İnternette pilates, yoga gibi yapabileceğiniz bir sürü egzersizin anlatımı var. Ayrıca dışarı çıkıp yürüyüş yapmak veya koşmak da iyi birer seçenek.

4 13 Resim çizmek
Resim çizmek

Kalem ve kâğıttan başka bir şeye gerek yok! Bir de sanatsallık hissi tabi.

 

5 13 Fotoğrafçılık

Fotoğraf makineniz olmasa bile, telefonunuzu kullanıp evinizdeki ilginç olduğunu düşündüğünüz köşe ve objeleri çekebilirsiniz. Bunu dışarıda da yapıp ziyaret ettiğiniz yerlerde muhteşem resimler çekebilirsiniz!

 

6 13 Temizlik

Bazı insanlar temizlik yaparken kendilerini mutlu hisseder ve rahatladıklarını söylerler. Eğer siz de onlardansanız sıkıldığınız zaman dışarı çıkıp sizi harcama yapmaya itecek yerlere gitmek yerine evde kalıp evinizi bir güzel temizlemeyi deneyebilirsiniz.

 

7 13 Karaoke
Karaoke

Sesinizin güzel olup olmadığı önemli değil. Çok sevdiğiniz bir şarkı varsa ve söylemek istiyorsanız, müziğin sesini açın ve söyleyin!

 

8 13 Blog Yazmak

Yazı yazmak insani rahatlatır, düşündürür, eğitir, yaşamadığı şeyleri yazı yoluyla yaşamasını sağlar. Kişi yazı yoluyla kendi düşüncelerini ifade edip başka insanlara ulaşabilir. Bu yüzden bir blog açıp yazı yazmak zevkli bir aktivite olabilir.

9 13 Kıyafetleri Düzenlemek
Kıyafetleri Düzenlemek

Dolabınızda yıllar boyunca birikmiş, kullanmadığınız bir sürü kıyafet varsa ve şu ana kadar onları ayırmaya üşendiyseniz, bu hafta sonu artık bu işinizi de halledebilirsiniz. Belki de onları kullanmak için çözüm üretirsiniz. Eğer gerçekten kullanamayacağınızı düşünüyorsanız iyi durumda olanları bağışlayın. Bu dolabınızdaki eşyalarınızı daha iyi tanımak için de iyi bir fırsat!

10 13 Kitap Okumak

 İçinizde büyük bir keşfetme isteği mi var? Kitap ve uçak benzer araçlardır. İkisi de bize dünyayı dolaştırır. Kütüphaneden bir kitap ödünç almak uçak bileti almaktan daha uygun olduğundan bu hafta sonu kitap okumaya ne dersiniz?

11 13 Gönüllü İş

Sağlayabileceğiniz yardım sadece maddi değildir. Bir kuruluşa gidip oradaki insanlarla sohbet etmek ve yaptıkları bir işte iş gücü olarak yardım sağlamak da mümkündür.

 

12 13 Oyun Gecesi
Oyun Gecesi

Uno, Scrabble, Bingo, Tombala, Tabu, iskambil… Evinizde her ne varsa ailenizi veya arkadaşlarınızı çağırıp hep birlikte rekabet dolu bir akşam geçirebilirsiniz!

13 13 Yeni Lezzetler İçin Mutfağa Girin
Yeni Lezzetler İçin Mutfağa Girin

Mutfağınızdaki birkaç malzemeyle yapabileceğiniz herhangi bir yemeği hiçbir tarife uymadan yapmaya çalışın. Mutfaktaki deneyimlerinize güvenmeniz gerebilir.

Yazan: Aslı Sözen

Yorumlar
Kalan Karakter 800