Keanu Reeves Matrix’ten Kazandığı Parayla Ne Yaptı?

Görünüşe göre her hafta yeni bir hikâye, Hollywood'un en iyi adamı olarak addedilen Keanu Reeves'in büyüyen efsanesine katkıda bulunan manşetlere taşınıyor.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Görünüşe göre her hafta yeni bir hikâye, Hollywood'un en iyi adamı olarak addedilen Keanu Reeves'in büyüyen efsanesine katkıda bulunan manşetlere taşınıyor. 

Bu hikâyenin çeşitli versiyonları yıllardır ortalıkta dolaşırken, sonunda Reeves'in Matrix’ten elde ettiği kazançla ne yaptığına dair daha spesifik detaylara hakimiz: Daily Mail’de belirtildiğine göre Reeves, bu 1999 yapımı kült aksiyon filminden elde ettiği gelirin %70'ini lösemi araştırmalarına bağışladı. 

Haberde, Reeves'in "Şu anda 55 yaşında olan kız kardeşi Kim'e 1991 yılında teşhis konulduktan sonra kan kanseri araştırmalarını finanse etmek adına ilham aldığı" belirtiliyor.

Speed ​​and Point Break yıldızı bu büyükçe bağışa ek olarak bir kanser yardım derneği de kurdu ve Ladies Home Journal'a 2009'da "beş-altı yıldır çalışan özel bir vakfının" olduğunu ve “bunun birkaç çocuk hastanesinin ve kanser araştırmalarının destekçisi” olduğunu söyledi. Ancak Reeves, kendi adını bu kuruma "iliştirmeye" yaklaşmıyor ve vakfın sadece "kendi işini yapmasını" bekliyor.

Yıllar geçtikçe, Reeves kazançları ile hayırsever yapmak konusunda ciddi bir itibar kazandı. Daily Mail'in belirttiği gibi, "2001 Wall Street Journal haberine göre ünlü yıldız, Matrix’in ikinci ve üçüncü filmlerinin film sonrası kazançlarının önemli bir bölümünü VFX ve kostüm tasarım ekiplerine bağışladı." 

Ayrıca, sonbahar aylarında John Wick 4’ün dublör ekibinin elemanları için 9.000 dolarlık Rolex saat satın almak gibi nispeten daha küçük sayılabilecek jestleri de oldu. 

Neredeyse, güne başlarken aynaya bakıp kendimize “Keanu Reeves olsaydı ne yapardı?” diye sormamız, ardından da bu düşünce dizisine dayalı kararlar vermemiz gereken bir noktaya geliyoruz.

Tesla Akıllı Telefon mu Çıkarıyor? Tesla, kripto madenciliği kaynaklarıyla “Model Pi” adlı telefon mu çıkarıyor?

 

Etiketler Keanu Reeves Matrix
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store