Tesla Akıllı Telefon mu Çıkarıyor?

Tesla, kripto madenciliği kaynaklarıyla “Model Pi” adlı telefon mu çıkarıyor?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Elektrikli araç şirketi Tesla'nın yakında akıllı telefonlar üreteceğine dair söylentiler bir süredir internette dolaşıyordu. Şimdi ise bütün bu söylentiler doğru gibi görünüyor. Musk akıllı telefonunu, çok yakın bir tarihte başarılı marka Tesla'nın adı altında çıkarmak üzere. Söylentilere göre bu Tesla telefonun adı Model Pi veya Model P olacak. Tesla Model Pi akıllı telefonuna dair tüm bu söylentilerin gerçekten doğru olup olmadığını ve akıllı telefondan bekleyebileceğimiz özelliklerin neler olduğunu tartışmaya ne dersiniz? 

Apple, Samsung ve Huawei şu anda akıllı telefon endüstrisinin kralları sayılıyor. Samsung, yüksek kaliteli bir telefon kullanmak isteyenler için iPhone'a karşı konumlanmış durumda. Üstelik Samsung, en son çıkardığı clamshell ve diğer katlanabilir cihazlarıyla katlanabilir telefon pazarına hükmediyor. Asıl soru, bu noktada ortaya çıkıyor, Tesla akıllı telefon, halihazırda yapılanmış bu şirketlerden daha iyi performans gösterebilir mi? Neden olmasın? 

Bu ihtimalin arkasındaki ana sebep ise Dünyanın En Zengin Adamının dahiyane beyni!

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre Elon Musk, akıllı telefon pazarına gerçekten girmeyi planlıyor. Hatta Musk bir röportajda şunları söyledi:

“Birçok akıllı telefon yazılımı güncellemesi, uyumluluk, hız ve güvenlik gibi konularda kullanıcılar sorun teşkil ediyor. Ayrıca bir iPhone kullanıcısı olarak her güncellemenin, kullanıcılar için daha az cazip hale geldiğini de söyleyebilirim.”

Ayrıca, bu yılın başlarında, tasarımcı Antonio De Rose tarafından tasarlanan Tesla marka bir telefon modeli piyasaya sürüldü. Antonio De Rose, ekibiyle birlikte Tesla marka bir akıllı telefonun nasıl görünebileceğine dair eksiksiz bir kampanya fikri yayınladı. Şimdilerde daha fazla söylenti ortaya çıktıkça, akıllı telefon konsepti de daha gerçekçi görünmeye başladı.

Tüm bu bilgiler ve söylentiler, şirketin Tesla Model Pi'yi neredeyse kesin olarak piyasaya süreceğini gösteriyor. Model Tesla Pi akıllı telefonun sızdırılan özelliklerine bir göz atalım mı?

Tesla Model Pi Akıllı Telefon Özellikleri

Tesla deyince, söz konusu telefonun da daha yenilikçi teknoloji ve özelliklerle dolu olmasını beklersiniz ve açıkcası hakkında söylentiler çıkan böylesi bir Tesla Model Pi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 

Tesla telefonu, tıpkı Tesla arabaları gibi bazı harika teknolojilerle yüklü olarak gelecektir. İşte Tesla Model Pi Modelinde görülebilecek bazı özellikler:

I. SpaceX Starlink İnternet

Model Pi telefonun en iyi yanı Starlink entegrasyonu olacaktır. Tesla akıllı telefon, SpaceX'in Starlink uydu internet ağı hizmetiyle uyumlu olacağı söyleniyor. Bu sayede, uzak bölgelerde bile yüksek hızlı internet doğrudan uydudan sağlanacak. Neticede, bu akıllı telefondaki hızın daha önce hiç görülmemiş seviyelere ulaşacak şekilde tasarlanması planlanıyor. Üstelik Starlink bağlantısı sayesinde Mars'ta da telefonu kullanabiliyor ve dünyadaki insanlarla iletişim kurabiliyor olacağız. Hiç kuşku yok ki bu, Tesla akıllı telefonlar için mükemmel bir bağlantı olacak!

II. Neuralink

Bu akıllı telefonu büyük bir başarı haline getirebilecek özellik ise Neuralink. Bu, insan beyninden bilgi okumak ve çipler yardımıyla bazı beyin fonksiyonlarını onarmaya yardımcı olmak gibi şeyler üzerine fikirlerin geliştirildiği bir başka Elon Musk şirketidir. 

Eğer mümkün olursa, bu kesinlikle akıllı telefon endüstrisinde çığır açan bir atılım olacak. Telefonunuzun beyninizden sinyaller alarak çalıştığını bir hayal etsenize! Harika olmaz mıydı?

Ne var ki Neuralink, tüketici düzeyinde Beyin-makine arayüz teknolojisine dayanan cihazlar üretmekten hala çok uzakta. Ancak yine de söz konusu akıllı telefondan başka türde büyüleyici bir nöral entegrasyon bekleyebiliriz

III. Tesla Araba Bağlantısı 

Tesla Model Pi akıllı telefonunun Tesla Cars ile bağlantılı olacağı gün gibi açık bir gerçek. Başka bir ifadeyle, eğer Tesla arabanız varsa onu Tesla telefonunuz yardımıyla kontrol etmeniz mümkün olabilecek. Böylece Elektrikli Aracınızı Model Pi ile kilitleyip açabileceksiniz ;)

IV. Güneş Enerjili Şarj

Tesla telefonları için tasarlanan Solar Şarj teknolojisi olağanüstü olabilir. Bu ihtimal gerçek olduğunda ise tek yapmanız gereken güneşli bir yere geçmek… Sonrasında telefonunuz zaten kendiliğinden şarj olacaktır :) Bu teknoloji sayesinde en azından şarj için bir bağlantı noktası aramanıza gerek kalmayacak.

V. Kripto Madenciliği Kaynakları

Fısıltı gazetesine göre Elon Musk bir keresinde Tesla akıllı telefonunun Marscoins kripto madenciliği yapabileceğini söylemişti. Bunun nasıl mümkün olabileceğini bilmiyoruz ama Elon Musk'a inanların sayısı da az değil. Tesla Model Pi telefon, kripto hesap kartlarını veya lightning gibi hizmetleri entegre etmeyi başarsa dahi, popülaritesi şimdi olduğundan daha fazla artabilir.

Söylentilere göre tüm bu özelliklerin Tesla Model Pi akıllı telefonda olması bekleniyor ancak şirket tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Yeni bir güncelleme olursa Tesla Model Pi telefon hakkında sizleri bilgilendireceğiz.  

O zamana kadar aşağıya yorum bırakmayı ve Model Pi akıllı telefon hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

 

İlk Olarak Hangi Borcumu Kapatmalıyım? Özlem Denizmen programının ‘’Özlem’e Sor’’ bölümünde ilk olarak avans mı kredi kartının mı borcunu kapatmalıyım diye soran Mehmet Bey’in sorusunu yanıtlıyor.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store