İkinci el alışveriş nasıl kazandırır?

Tasarruf etmenin pek çok yolu var. İkinci el alışveriş platformlarını kullanarak yapılacak alışveriş, para kazanmanın en kolay yollarından biri, ama bu alışveriş şeklini düşünmeniz için sadece para biriktirmenin ötesinde çok fazla neden var.

İşte, ikinci el alışveriş yapmanın neden para kazandırdığına dair ipuçları:

1. Daha benzersiz, size özel eşyalar bulabilirsiniz

İlk elden alışveriş yaptığımızda, genellikle herkesin zaten sahip olduğu şeyleri satın alırız - hasır sandalyeler, kilimler gibi… Ancak ikinci el alışveriş kapsamında benzersiz olan şeyleri satın almak ufkunuzu gerçekten genişletecek.

2. Paradan tasarruf edersiniz

Bu çok kolay - ikinci el ürün satın aldığınızda çok daha tutumlu olabilirsiniz ve mutlak kazançlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle, peşinde olduğunuz öğelerin bir listesini yapın - tasarım bir parça veya yeni yeriniz için yeni bir buzdolabı - ve boş yere fazladan para harcamak yerine bu listeye biraz zaman ayırın. Ayrıca artık ihtiyacınız olmayan eski ürünleri satarak da para kazanabileceğinizi unutmayın. 

3. Gezegen için daha iyi

İkinci el alışveriş, yepyeni ürünler satın almaktan çok daha sürdürülebilir. Hızlı modanın ve tüketiciliğin gezegene ne kadar zarar verdiğini unutmak kolay. Avustralya’da her 10 dakikada 6000 kg giysinin doğrudan çöpe atıldığını biliyor muydunuz? Ya da BİR parça giysi üretmek için 2700 litre su gerektiğini? Ortalama bir Avustralyalının evinde yaklaşık 21 kullanılmamış veya istenmeyen eşya olduğundan bahsetmiyorum bile! Tüketimciliğin etkileri hakkında düşünmeye başladığımızda, ikinci el alışveriş çok daha çekici bir seçenek haline geliyor.

4. İnanılmaz derecede tatmin edici

Dünyada pazarlık yapmaktan daha iyi bir his yoktur ve ikinci el bir ürünü puanlamak daha da tatmin edicidir. İkinci el pazarlarda kendi pazarlık gücünüzü ortaya koyun. İşe koyulun ve bir dahaki sefere bir ikinci el platformunu kullanırken neler yapabileceğinizi görün!

İkinci el platformları kullanan milyonlarca insanın arasına katılın ve hangi indirimleri yakalayabileceğinizi görün - arabalar ve araçlar, parçalar ve aksesuarlar, ev ve bahçe, spor ve fitness, elektronik ve bilgisayarlar, giysiler ve mücevherler, ticari hizmetler, emlak, işler ve daha fazlası! 

Banka hesabınızın (ve gezegenin) bunun için size teşekkür edeceğine söz veriyoruz! 

Alışveriş Davranışları Son İki Yılda Nasıl Değişti?Alışveriş davranışlarınız son iki yılda nasıl değişti? Alışveriş yapma şeklimizde ciddi bir değişiklik göze çarpıyor ve en büyük değişiklik - COVID-19 sebebiyle - satın almalarımızın çoğunu mağaza yerine çevrimiçi yapmaya yönelik gördüğümüz eğilim.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store