Borsa İstanbul'da gong EKOS Electric için çaldı

Borsa İstanbul'da, Türkiye'nin ilk Primer GIS (gaz yalıtımlı anahtarlama ekipmanı) teknolojisini tasarlayan ve üreten EKOS Electric, gong töreniyle kutlandı. Halka arz sürecinde 3,29 milyon yatırımcı tarafından ilgi gören şirketin gong töreni, 21 Kasım'da Borsa İstanbul'da oldu.

Törene, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, EKOS Electric Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, EKOS Electric Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tunahan Akbaş, eski EKOS Electric Genel Müdürü Yiğit Akbaş, EKOS Electric Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Çakar, EKOS Electric Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Özkahraman, Deniz Yatırım Genel Müdürü Melih Akosman, Deniz Yatırım Kurumsal Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurullah Erdoğan ve davetliler katıldı.

21 Kasım itibariyla işlem görmeye başladı

Deniz Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen halka arz sürecini başarıyla tamamlayan EKOS Electric, 21 Kasım itibarıyla Borsa İstanbul'da "EKOS" koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, "Sürdürülebilir enerji için, uzun yılların tecrübesiyle ve kurumsal hafızasıyla, elektrik altyapı teknolojileri üreten ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan EKOS Electric, meskenlerden enerji santrallerine kadar geniş yelpazedeki ürünleriyle başarılı bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir" ifadelerini kullandı. Ergun, ayrıca şirketin borsada işlem görmeye başlamasıyla kurumsallaşma yolunda önemli bir adım attığını ve halka arz geliriyle yatırımlarını artırarak yenilenebilir enerji alanındaki planlarını gerçekleştireceğini belirtti.

EKOS Electric Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, şirketin başarılı halka arzını, şirketin kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese teşekkür ederek vurguladı. Akbaş, şirketin hedefinin, Türkiye'den çıkıp global bir marka olmak ve 150 yıllık bir şirket olmak olduğunu ifade etti. Şirketin halka arzının bu hedef doğrultusunda önemli bir adım olduğunu belirten Akbaş, sektörlerinin geleceğinin parlak olduğunu ve şirket olarak bu dönüşüme katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Deniz Yatırım Genel Müdürü Melih Akosman ise EKOS Electric'in ülkenin öncü elektrik altyapısı üreticisi ve yenilik odaklı teknoloji geliştiricisi olduğunu vurgulayarak, şirketin güçlü büyüme ve yüksek karlılıkla öne çıkan bir iş modeline sahip olduğunu belirtti. Akosman, EKOS Electric'in halka arzının 3,29 milyon yatırımcıya ulaşarak bir rekora imza attığını ifade etti ve şirketin başarılı yolculuğuna duyulan güven için teşekkür etti.

Etiketler halka arz EKOS
Yorumlar
Kalan Karakter 800