'Harcamaları kontrol ettik, birikime başladık'

Özlem Denizmen, sizden gelen başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyor. İşte Seydi Ailesi’nin müthiş başarısı.

Oturup konuşan ve birlikte karar verdikten sonra harcamalarını kontrol altına alan Seydi Ailesi’nin müthiş başarısı...

'OTURUP HAYALLERİZİ KONUŞTUK'

Özlem Abla ben markette asgari ücretle çalışıyorum, eşimse memur. Geçen seneki toplam gelirimiz ortalama 9 bin liraydı. Ev peşinatı için altınlarımızı sattık, 200 bin lira kredi çektik. Bu kredinin ödemesi aylık 4 bin lira civarında.

Eskiden eşimin marka tutkusu vardı ancak oturup hayallerimizi konuştuk. Elbiselere, çantalara para vereceğimize altın yapalım dedik. Şimdi o da ‘boş yere tüm bunlara para vermişim’ diyor. İleride kendimizi rahatlatmak için çok güzel adım attık. Evin kredisini ve faturaları eşim ödüyor.

'ARABA ALMAYI PLANLIYORUZ'

Benim maaşımla da bozdurduğumuz altınları yerine koyuyoruz. Böyle bir karar alarak bir yıl içinde 550 bin liraya ev, eşime 40 gram altın bilezik, pırlanta yüzük, yaklaşık 1000 dolar ve 1000 Euro aldık. Dövizleri çocuğumuzun sağlık masrafları için bozdurduk ama altınımız duruyor.

Gıda alışverişini toplu yapıyoruz. Harcamalarımızı kontrol ediyoruz, mümkün olduğunca birikim, yatırım yapıyoruz. Bu yıl sonunda da araba almayı planlıyoruz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Ali Baykuş
9 bin lira maasla mi yaptiniz bu kadar birikimi?

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store