“Bütçemi Ülke Yöneten Bir Kraliçe Gibi Yönetmeyi Başardım”

Tüm kredi kartı borçlarını kapattım. Yatırım yapmaya başladım. Hayalim ev almak. Merhaba Özlem Hanım, Bir ay kadar bir süre geçti ve ben bütçemi ülke yöneten bir kraliçe gibi yönetmeyi başardım sanırım. Çok düşük faizle 10 ay gibi kısa süreli bir kredi çekip, ayda 800 lira ödeme yaparak diğer tüm kart ve borçlarımı kapattım....


  • Tüm kredi kartı borçlarını kapattım.  • Yatırım yapmaya başladım.  • Hayalim ev almak.


Merhaba Özlem Hanım,

Bir ay kadar bir süre geçti ve ben bütçemi ülke yöneten bir kraliçe gibi yönetmeyi başardım sanırım. Çok düşük faizle 10 ay gibi kısa süreli bir kredi çekip, ayda 800 lira ödeme yaparak diğer tüm kart ve borçlarımı kapattım. Hatta ilk kredi borcumu da ödedim. Bunun yanı sıra asıl müjdeyi veriyorum hazır olun: Yıllardır bir kenara kuruş atamayan biz, kredi borcumuzu, kiramızı, haftalık harçlığımızı (çocuk, mutfak, yol vb) ayırdıktan sonra 4 tane de çeyrek alıp yatırıma başladık.

“Bizim için büyük bir devrim”
Bu bizim için çok büyük bir devrim çünkü yıllardır kredi kartını ödemekten, bırakın bir kenara para atmayı ay sonunu zor getiriyorduk. Şimdi ise haftalığa böldüğümüz harçlığımız ile hem cebimizde nakit oluyor hem tüm alışverişlerimizi nakit yapıyor hem de ufak tefek kaçamaklara bile yer ayırabiliyoruz.

“250 liranın ne kadar büyük bir para olduğunu öğrendik”
Sayenizde 250 liranın ne kadar büyük bir para olduğunu öğrendik. Haftalık 250 lira bütçe ile Mersin’de harikulade yaşayabiliyor. Hafta sonunu rahatlıkla getirip artan bozukluk veya 10-20 liralık banknotları da Atakan’ımızın kumbarasına atabiliyoruz. Ekimde kredi borcumun bitmesi ile beraber elimize geçecek olan 800 lira ile yatırım yapacağımın hayalini kurup size çok çok teşekkür ediyorum.

Niyetimiz ve amacımız bir an önce kiradan kurtulup ev almak… Bunu yaparken sizi yine yanımızda görmek isteriz.

Çok teşekkürler… Hem de yürekten! Bunu kabul edin lütfen.

( Not: Kredi kartı borcum: 0,00 lira. Mutluluktan uçuyorum resmen :D )

Zühal Sönmez
Öğretmen
Yorumlar
Kalan Karakter 800
serap esen
ne kadar güzel darısı benim de başıma inşallahhh

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store