"Bizimle Başaranlar - Sabahat İnsel"

Merhaba Özlem Hanım, Ben Sabahat Varol İnsel. 60 yaşımdayım. Evliyim 2 kızım var. Tam 15 seneden beri Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nin Görme Engelliler Bölümü'ne körler için gönüllü olarak kitap seslendirmekteyim. Biliyorsunuz görme engelliler çoktan beri üniversite tahsili yapıyorlar, akademisyen olanları bile var. Dolayısıyla onların istediği...

Merhaba Özlem Hanım,

Ben Sabahat Varol İnsel. 60 yaşımdayım. Evliyim 2 kızım var. Tam 15 seneden beri Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nin Görme Engelliler Bölümü'ne körler için gönüllü olarak kitap seslendirmekteyim. Biliyorsunuz görme engelliler çoktan beri üniversite tahsili yapıyorlar, akademisyen olanları bile var. Dolayısıyla onların istediği Hukuk, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Psikoloji,Sosyoloji, Felsefe, her türlü Araştırma, Kişisel Gelişim , Roman vs. kitaplarını seslendiriyorum. Körler de bu sesli kitapları dinleyerek tahsillerini tamamlıyorlar. Sonra da beni arayarak "üniversiteden mezun olduklarını, 4 yıllık öğrenim sürecindeki tüm ders kitaplarının benim sesimden olduğunu da belirterek beni ziyadesiyle memnun ediyorlar. Allah sağlıkla izin verdiği sürece gözlerimi onlarla paylaşmaya devam edeceğim.

Karar anım!
Efendim, bugüne kadar tam 499 kitap seslendirdim. (hepsi kayıtlı) 500. kitabımın çok özel olmasını istiyordum ki, birdenbire kızım sizin yazdığınız " CEBİNDE MUCİZE YARAT" kitabınızı uzattı. O anda karar verdim ki, bu kadar güzel anlatılmış hayat dersi, para yönetimi, buna bağlı olarak refah ve mutluluk reçetelerinden "görme engelli" kardeşlerimiz de faydalanmalıydı.

Evet, kitabınızı seslendirdim. Bundan sonra sadece görenler değil, yüzlerce gözleri görmeyen de sizin tecrübelerinizden, yol göstermelerinizden samimi anlatımınızla istifade edecekler.

Bu arada, 2006 yılında yöre yemekleriyle ilgili çalışmalarım Ayhan Şahenk Vakfı tarafından "UNUTULMAZ NİĞDE LEZZETLERİ" adıyla kitap olarak yayınlandı.

Çalışmalarınızı ve başarılarınızı tebrik ediyorum. Takdir ve saygıyla.

Sabahat Varol İnsel
Gönüllü Kitap Seslendiricisi
Yorumlar
Kalan Karakter 800