“Bizimle Başaranlar – Elvan Öz”

“Belki de ilk kez oturup on yedi yıllık öğrencilik hayatımda ne kadar çok para harcadığımı, bu fikre daha önceden sahip olabilseydim bunca yıl neler yapabileceğimi düşündüm.” Paranın bir araç olduğunu, parasına göre harcama yapması gerektiğini, hem öğretmen hem de bir anne...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
“Belki de ilk kez oturup on yedi yıllık öğrencilik hayatımda ne kadar çok para harcadığımı, bu fikre daha önceden sahip olabilseydim bunca yıl neler yapabileceğimi düşündüm.”

  • Paranın bir araç olduğunu, parasına göre harcama yapması gerektiğini, hem öğretmen hem de bir anne adayı olarak bütçe planlamasını bilmesi gerektiğine dair inancı oluştu.

  • İlk kez oturup on yedi yıllık öğrencilik hayatında ne kadar çok para harcadığını, bu fikre daha önceden sahip olabilseydi bunca yıl neler yapabileceğini düşünmüş.

  • Paylaşıp mutlu olmanın, biriktirip hedeflerini gerçekleştirmenin ve tasarruflu harcayarak daha çok istek ve ihtiyacımı gidermenin onun elinde olduğunu görmüş.


 
BİRİKTİR, PAYLAŞ VE HARCA
3Kumbara, hedeflere yürürken sağlam adımlar attıran eğlenceli bir yol. Daha başlangıçta samimi, kocaman bir aile ile karşılaştığım, inanan bir ekip. Eğitimcisine sahip çıkan ve en önemlisi öğrenciye değer verdiğini, onun tüm özelliklerini araştırmalar bazında inceleyip zaman, materyal ve içerik hazırlığını buna uygun planlayarak gösteren bir eğitim programı.
Hayaller hedefler diyoruz. Öğrencilere sorarken ben de düşünüyorum. Atanamamış bir öğretmen... Bu öğretmenin en büyük hayali, karşısında gözlerini kocaman kocaman açıp "Beni seçin!" dercesine olan gücüyle parmağını kaldıran hatta gücü yetmeyince de diğer koluyla destek veren şahane öğrenciler...3Kumbara benim bu hayalimi gerçekleştirdi.
Her gün yeni yüzler, masum gülüşler, ilginç hayaller ve şaşırtan fikirler...3Kumbara ile her gün yeni bir dünyaya adım atıyorum sanki. Sadece öğrenciler de değil her gün yeni bir okul, yeni öğretmenler de sevgiyle kucaklıyor sizi. Ve merak. Mesleğime olan ilk adımı bu projeyle atmış olmaktan duyduğum mutluluğun asıl sebebi bu olsa gerek. Bu projede merak hiç bitmiyor. Dördüncü günüm ve ben kısılan sesime rağmen yarını iple çekiyorum. Nasıl ki sınıflara girdiğimizde ilk dikkat çeken koliler oluyor ve dersin sonuna kadar içinde ne olduğu merak ediliyor, işte benim için her yeni sınıf için neler olacağını kestiremediğim bir koli gibi. 80 dakikalık yepyeni bir macera...
"3Kumbara daha ilk günden atanamamış bir öğretmenin hayalini gerçekleştirmekle işe başlıyorsa..." diyorum ve her gün yaptığım işe daha çok inanıyorum. İnandıkça seviyorum ve sevdikçe sevdireceğimi biliyorum.
Dahası artık benim de 3Kumbaram var. En önemlisi de zihnime yerleştirdiğim 3Kumbara fikri. Paranın bir araç olduğuna, parama göre harcama yapmam gerektiğine, hem öğretmen hem de bir anne adayı olarak bütçe planlamasını bilmemin zorunluluğuna dair inançlarım oluştu. Belki de ilk kez oturup on yedi yıllık öğrencilik hayatımda ne kadar çok para harcadığımı, bu fikre daha önceden sahip olabilseydim bunca yıl neler yapabileceğimi düşündüm.
Oysa paylaşıp mutlu olmak, biriktirip hedeflerimi gerçekleştirmek ve tasarruflu harcayarak daha çok istek ve ihtiyacımı gidermek benim elimde. Paramı yönlendiren benim. Geç de olsa bu fikirlerle tanışıp tanıştırma imkânına sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
3 Kumbara kocaman bir emek. Ve ben bu emeği kendi ilimde, kendi mesleğimle geleceğimiz olan bu birbirinden masum gönüllere ve birbirinden zeki beyinlere aşılayabilirsem, projeyle ufacık bir farkındalık yaratılmasına katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana.
Teşekkürler 3Kumbara...

Elvan Öz
3 Kumbara Eğitmeni
Sinop

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store