Her ay nasıl birikim yapabilirsiniz?

Para biriktirebilmek bir alışkanlık. Bünyeye bir girdi mi değiştirmesi zor. Bir yaşam şekli haline geliyor. İşte size her ay nasıl birikim yapabileceğiniz konusunda ilham olacak öneriler...

Güncelleme:

Para biriktirebilmek bir alışkanlık. Aynı diş fırçalamak gibi. Bünyeye bir girdi mi değiştirmesi zor. Bir yaşam şekli haline geliyor. İşte size her ay nasıl birikim yapabileceğiniz konusunda ilham olacak öneriler:

YAŞAM ALANINIZI KÜÇÜLTÜN

Birçok insan, yaşam alanlarını küçülterek her ay nasıl biriktireceğini öğreniyor. Daha küçük bir ev veya apartman dairesi seçmek, daha az hizmet maliyeti ile daha düşük aylık ödemeler sağlar. Daha küçük alan, daha az elektrik ve bakım anlamına gelir ve ayrıca daha hızlı ödenebilir.

ABONELİKLERİ İPTAL EDİN

Kaç tane ücretli aboneliğiniz var? Bunlar küçük harcamalar gibi görünebilir. Ancak bu, acil durum fonunuzu oluşturmanıza yardımcı olabilecek veya bir tatil için kullanılabilecek ekstralar anlamına gelir. Her ay nasıl birikim yapacağınızın anahtarı, tutar ne kadar küçük olursa olsun, mümkün olan her yerde bütçenizi azaltmak olmalı

İNDİRİMLİ MARKETLER

Alışverişin nasıl yapılacağı konusunda bilginiz olması size her ay para kazandırabilir ve indirimli marketlerden alışveriş yapmak önemli birikim sağlayabilir. Tutumlu alışverişçi olarak birikimlerinizi daha da artırabilirsiniz. Bu sadece ve sadece indirimli marketler için biraz araştırma yapmanız anlamına geliyor.

BORCUNUZU ÖDEYİN

Borç, özellikle yüksek faizli kredi kartı borcu olmak üzere maliyetli bir tercihtir. Borcu ödemek, size bir şans kazandırabilir. Kredi kartı borcunu çözmenin en kolay yollarından biri 60/30/10 kuralını uygulamak.

60/30/10 Kuralının Sırrı60/30/10 kuralı, para ve bütçe söz konusu olduğunda gelirinizi yönetmenin kolay bir yoludur. Paranızın nereye gittiğine dair netlik kazandırır.

 

Etiketler Para Birikim
Yorumlar
Kalan Karakter 800