Neden En Çok Vakit Geçirdiğiniz 5 Kişinin Ortalamasısınız?

“İnsan, birlikte en çok zaman geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır.” Jim Rohn

“İnsan, birlikte en çok zaman geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır.” Jim Rohn

Çevrenizde kimlerin olduğu ve kimlerle vakit geçirdiğiniz çok önemli. Size meydan okuyacak ve sizi daha iyi hale getirecek, ortalamanızı yükseltecek veya ortalamanızı korumanıza yardımcı olacak insanlara, akıl hocalarına, aileye ya da arkadaşlara ihtiyacınız var. 

İşte gerçekten zor olan kısım: Çevrenizde tuttuğunuz insanlara sessizce eleştiri yapmak kulağa yargılayıcı ve düpedüz acımasız gelebilir, ancak performansınız üzerindeki etkilerini anlamak başarınız için çok önemli. Ve bunun üstesinden gelemeyecek kadar çok riskiniz olabilir. Birisi ortalamanızı düşürüyorsa, onun hayatınıza katılımını azaltmanız gerekir. Eğer bunu yapmazsanız enerjinizi ve başarınızı engelleyebilir.

Alıştırma olarak, zamanınızın çoğunu birlikte geçirdiğiniz beş kişiyi yazın. Her kişiye 1'den 10'a kadar sayısal bir değer verin ve ardından ortalamanızı hesaplayın. (10 olası en olumlu etkidir) Peki her bir kişi ortalamanızı nasıl etkiliyor? Elon Musk olmaları gerekmiyor, ama sizi daha iyi yapmalılar. Hem düşüncenizi hem de performansınızı yükseltmeliler.

Beş kişiyi değerlendirirken şunları göz önünde bulundurun:

Değişime açık olun. Hayatınız değiştikçe bu beş kişi de farklılaşır. Örneğin, üniversitedeki beş kişi muhtemelen şu andaki beş kişiden çok farklı. Gerçek arkadaşlık her zaman varlığını sürdürür ve siz değerli zamanınıza en uygun şekilde odaklanırsınız. Tersine, gelişmenize yardımcı olacağını düşündüğünüz insanlar varsa, onlarla daha fazla zaman geçirmek için uyumlu bir çaba gösterebilirsiniz.

Kendinizi mikroskobun altına koyun. Kime yardım ettiğinizin farkında olun, ilham verin ve daha yüksek bir standarda sahip olun. Çoğu harika ilişki simbiyotiktir, bu sayede insanlar birbirlerinin en iyilerini ortaya çıkarır. Nasıl daha iyi bir iş çıkarabilirsiniz ya da onlara yardım etmek için başkalarının hayatına başka ne katabilirsiniz? Ortalamasını düşürdüğünüz biri var mı? Eğer varsa bunu nasıl değiştirebilirsiniz. Düşünün! Çevrenizdeki sevdiğiniz insanlara ve kendi hayatınıza değer katmak için asla geç değil, yeter ki isteyin.

Daha Mutlu Bir Hayat Yaşamanın 10 SırrıBir gecede olmayacak, ama işte daha mutlu olmanın sırlarını keşfetmek için her gün yapabileceğiniz en iyi 10 şey. 7. maddeye dikkat!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store