Hedeflerinizde İddialı Olun

Başarı insanlara şanslı oldukları için ya da kendilerine verildiği için gelmez. Kazandıkları başarıya ulaşmak için gereken hırsa sahip oldukları için gelir.

Başarı, hepimizin arzuladığı ve uğruna çabaladığı bir şey. Ancak başarıyı elde etmek kolay olsaydı hepimiz aynı seviyelerde başarılı olurduk. 

Başarı insanlara şanslı oldukları için ya da kendilerine verildiği için gelmez. Kazandıkları başarıya ulaşmak için gereken hırsa sahip oldukları için gelir.

1. Meraklı olun

İnsanların çoğu, ihtiyaç duydukları tüm bilgilere sahip olduklarına inanıyor. Bu dar görüşlü odaklanma, tam potansiyelinize ulaşmanızı engeller. Radikal bir şekilde başarılı olmak için her gün yeni şeyler keşfedin ve öğrenin. Yeni bilgiler edinmek için sorular sorun. Bilgi, başarının temelidir. Başarılı olmak için her zaman daha fazla bilgi, eğitim ve öğrenmek istemelisiniz. Ne kadar çok bilirseniz, işiniz o kadar kolaylaşır. Yeni bulduğunuz tüm bilgileri beceriye dönüştürerek uygulayın. Bu şekilde öğrendiklerinden tam anlamıyla yararlanabilirsiniz.

2. Bilgi alışverişi yapın

Bağlantı ağınız, net değerinizle eş anlamlıdır. İlerlemek için yüksek sesli, kibirli olmanıza veya dikkat çekmenize gerek yok. Başarılı seçkinler sessizce çalışmayı tercih eder ve başarılarının konuşmasına izin verir. Başkalarıyla devamlı bilgi alışverişinde bulunun, fikirler ve olaylar hakkında konuşun ve her zaman insanların adlarını bilin.

Arkadaşlığınıza, fikirlerinize, tutkularınıza değer veren ve aramalarınıza cevap verecek insanlarla dolu bir ağ oluşturun. 

3. Tutkulu olun

Hırslı insanlar hayatlarının olduğu yerde asla rahat olmazlar. Hayatlarının nerede olabileceğini görmeye can atarlar. Bu tür bir insan olabilirsiniz. Kendinizi, yaşamınızı, zihninizi, kalbinizi, sağlığınızı ve zamanınızı ne kadar iyi kullandığınızı sürekli olarak inceleme ve geliştirme sürecinde olun. Kişiliğinizi, liderlik becerilerinizi, yönetim becerilerinizi ve hayatınızın diğer tüm detaylarını geliştirmek için sürekli çalışın. 

4. Yaratıcı olun.

Harika bir söz vardır: "Kalabalığın içinde koşanlar genellikle içinde kaybolurlar." Hırslılar kalabalıkla koşmazlar. 

Hırslıların asla durmayan yaratıcı zihinleri vardır. Her zaman "neden olmasın?" Diye sormalısınız. Yaratıcı olduğunuzda, başkalarının çıkmaz sokak olarak gördüğü sokağın siz çıkılma olasılığını görürsünüz. Böyle yaratıcı bir zihne sahip olduğunuzda, dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olursunuz.

5. Sorumluluklarınızı bilin

Yaptığınız şeyi değiştirin ve işleri halletmek için büyük ölçüde kendinize güvenin. Takılıp kalmayı reddedin. Kararlar verin ve devam edin. Başarınıza ulaşmak için yüzde 100 sorumluluk almalısınız. Kendinizi gitmeniz gereken yönlerde gördüğünüzden emin olmak için her zaman inisiyatif kullanın.

6. Asla vazgeçmeyin

Başarı kolay olsaydı, çaba harcamadan herkes başarılı olurdu. Zorluğu aşmak için sahip olduğunuz tüm modası geçmiş inançlarınızı feda etmeye istekli olmalısınız. Her zaman zirvede olmayı hedefleyin. Bu dünyadaki çoğu başarılı insan, aşağıdan başladı ve derinden hissettikleri hırslarını onları zirveye taşımak için kullandı. Başarılı olmak, onu ne kadar çok istediğinizle ve bunun için ne kadar çalışmaya istekli olduğunuzla ilgili. Ve sizi zirveye götürmek için sahip olduğunuz hırsla ilgili.

Kendi Kendini Sabote Edenlerden Misiniz? Durmadan kendi kendinizi sabote ediyor, bir işi ya da görevi yerine getirebilecek kapasitede olmanıza rağmen o işi yapıp yapamayacağınıza yönelik belirsizlik mi yaşıyorsunuz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store