Arkadaşlarla iş nasıl yönetilir?

Sizce bir şirketi en iyi iki arkadaş yönetebilir mi? Arkadaşlarla iş yapmak, bir hayat arkadaşıyla iş yapmaya çok benzer: Eşleşme sizi yakınlaştırabilir ya da ilişkinizi bozabilir. Ama korkmayın bu iş ilişkisinin başarısızlıkla sonuçlanmasını önlemek için birkaç ipucu...

Sizce bir şirketi en iyi iki arkadaş yönetebilir mi? Arkadaşlarla iş yapmak, bir hayat arkadaşıyla iş yapmaya çok benzer: Eşleşme sizi yakınlaştırabilir ya da ilişkinizi bozabilir. Ama korkmayın bu iş ilişkisinin başarısızlıkla sonuçlanmasını önlemek için birkaç ipucu... Dostluk, hepsi bu kadar.

Birlikte takılmak istediğiniz insanlarla çalışın ve mutsuz hissettiğinizde açıkça konuşmaktan çekinmeyin.

İşte arkadaşlarla iş yapabilmek için en önemli dört ipucu:

1. Kendinizi birlikte vakit geçirmeyi sevdiğiniz insanlarla çevreleyin.

Güven, eğlence ve samimiyet aranızda dinamiğin bir parçası olmalı. Farklı yerlerde yaşayan yetenekli arkadaşlarınızdan oluşan networkünüzü işe dahil edin. Prodüksiyondan fotoğrafçılığa, ithalattan perakendeye, projeye katkıda bulunanların büyük bir çoğunluğu aile gibi ve her biri kendi eşsiz uzmanlıklarını dahil edebilir. Bu, halihazırda birbirinizle nasıl iletişim kuracağınızı ve herkesin bağlılığının gerçek olduğunu bildiğinizden ve birbirinizin hassasiyetlerini algıladığınızdan dolayı zaman kazandırabilir.

2. Arkadaşlarınızın çoklu yeteneklere sahip olduğundan emin olun 

İdeal olarak, sizin ve iş ortağınızın birbirini tamamlayan iş deneyimine sahip olması beklenir. Ama farklılıklar iş yönetimi biçiminizi derinleştirebilir.

3. Keyifsiz işleri sevmeyi öğrenin

Küçük bir işletmeyi yönetirken, işin daha az cazip yönleri de dahil olmak üzere her şeyi üstlenmek durumunda olursunuz. Bu, bir kediyi sahiplenmeye benzer; eğer onun arkadaşlığından zevk almak istiyorsanız, koltuktan kedi tüylerini toplamayı sevmeyi de öğrenmelisiniz. 

4. Her şeyi konuştuğunuzdan emin olun

Doğru arkadaşlarla ortaklık kurduysanız, fikrinizi söylemek daha kolay olabilir. Bir anlaşmazlığa düştüğünüzde konuyu ele almak için beklemeyin, gündeminiz farklılıklar göstermesin. Genellikle daha büyük şirketlerde olduğu gibi çalışma arkadaşlarınızın kuyusunu kazmak veya yükselmek için soğuk hilelere başvurmayın. Her birinizin işte kendi sorumlulukları olsun ama en nihayetinde ortak bir hedefi paylaşın ve bir sorun çıktığında çözüm geliştirmek için birlikte çalışın. Hızlı ve çevik bir şekilde hareket edebilin. Bu sadece canlandırıcı değil, aynı zamanda küçük bir ekipte çalışmanın çok daha etkili bir yolu. Sadece arkadaşlarını akıllıca seçtiğinden emin olun.

Alışveriş Davranışları Son İki Yılda Nasıl Değişti?Alışveriş davranışlarınız son iki yılda nasıl değişti? Alışveriş yapma şeklimizde ciddi bir değişiklik göze çarpıyor ve en büyük değişiklik - COVID-19 sebebiyle - satın almalarımızın çoğunu mağaza yerine çevrimiçi yapmaya yönelik gördüğümüz eğilim.

 

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store