Özgür Demirtaş Doların neden arttığını açıkladı

Profesör Dr. Özgür Demirtaş Twitter hesabından doların hızla artmasının nedenlerini ve önlenmesi için yapılacakları yazdı.
Özgür Demirtaş Doların neden arttığını açıkladı

2012 yılından beri Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü başkanlığı yapan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, aynı zamanda Türkiye'nin ilk Tasarruf ve Finansal Okur Yazarlık Derneğinin (FODER) kurucu yönetim kurulu üyesidir.

 profdemirtas isimli Twitter hesabından 9 Ocak 2017'de doların yükselişine ilişkin açıklama yapan Demirtaş, ''Maalesef Dolar büyük bir zıplama gerçekleştirdi, rekor üstüne rekor kırdı :-( Çoğu kişi zor durumda kaldı. Konu hakkında yazacağım.

Önce durum tespiti yapmak gerek. Çünkü sorunumuz durumun yanlış tespitiyle başlıyor. Problemin ne olduğunu objektif değerlendirmeliyiz. ''tweetleriyle başlayarak bir flood gerçekleştirdi. Demirtaş'ın tweetlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
  • Misafir Hocam ekonomi 101 gibi olmuş elinize sağlık. Son dönemde faiz/döviz/ enflasyon gibi konularda yorum yapan danışmanları dinledikçe aldığım onca yıllık eğitimin ve üstüne koyduğum 20 küsür senelik tecrübenin tamamen boşuna olduğunu düşünmeye başlamıştım. Öyle ya bu büyük danışmanlar adam Smith'i kabrinde takla attıracak yorumlarla ekonomik denklemler çözüyorlardı. Çok güzel özetlemişsiniz durumu teşekkür ederiz. Ancak bir konunun ne kadar iyi anlatıldığı kadar karşıdakinin ne kadar dinlediği ve anlama kapasitesi olduğu da önemli diye düşünüyorum. Bu yüzden başta size anlaşılmanız için sonra da hepimize gelen dalgadan kurtulabilmek için şans diliyorum.
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol