Yatırımda Yapılmaması Gerekenler

Birikimlerinizi değerlendirirken neler yapmanız gerektiğini bilmeniz kadar yatırımda yapılmaması gerekenleri bilmeniz de önemli. Basit hatalar birikimlerinize, yatırımlarınıza zarar verebilir, gelin bunlardan korunmanın yollarını inceleyelim.
Yatırımda Yapılmaması Gerekenler

Kendinize bir hedef belirlediniz, tasarruf ettiniz, birikime ayırdınız ve sıra geldi bu birikimlerinizi yatırımlara dönüştürmeye. Yatırım yapmadan önce iyi bir araştırma yapıp neye yatırım yapacağınız konusunda fikir sahibi olun.

Bazı yatırım hataları var ki bunlardan da kaçmalısınız.

1- Tüm parayı tek yatırım aracına yatırmayın. Yatırımda başarılı olmak için A ve B planlarınızın da olması gerekiyor. Eğer tek yatırım aracı seçecekseniz risksiz olanları tercih edin, tüm paranız yerine paranızın belli bir kısmını o yatırım aracına.

2-  Hesap işletim ücreti ödemeyin. Yatırım yaparken ilk amaçlardan birisi de kar etmektir. Kar etme niyetindeyken hesap işletim ücreti ödeyerek zarar etmeyin.

3-  Makas aralığı çok yüksek bir banka tercih etmeyin. Bir örnek vermek gerekirse bankanızdan altını 10 birim paraya satın aldınız diyelim, bankanız 10 birimden satmaya devam ederken aynı altın için size 7 birim öneriyorsa o banka yerine daha yüksek fiyat veren bankayı tercih edin.

4-  Az parayla yatırım yapmak bir lüks değil, aksine biriktirmek ve yatırım yapabilmek için şart. Bu nedenle 1 lira ile bile yatırım yapabileceğiniz bir banka seçin.

5-  Artık hız çağındayız, internetle birlikte her yer bizim için banka şubesine dönüştü. Sizin bankanız da al-sat yatırım işlemlerini kolayca yapabileceğiniz bir platform sunabilmeli.

6- EFT, havale vb ücretler olmamalı. Yatırım yaptınız biraz da para kazandınız, o parayı masraflarla kaybetmeyin.

Yatırım kararı almış olmanız hayatınız için önemli bir adım. Bu kararınızdan dolayı sizi tebrik ederiz. Yukarıda saydığımız maddelere de dikkat ederek yatırımınızı dikkatli yapın. Bol kazançlar.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol