İstanbul’da 50 Liranın Altında Para İle Yapılabilecek Aktiviteler

İstanbul, köklü tarihi ve kültürel değerleriyle dünyanın en önemli büyük şehirlerinden biri. İstanbul’da yaşayanlar şehrin biraz pahalı olduğunu düşünse de, bu güzel şehirde 50 TL’den az harcayarak yapılabilecek birçok etkinlik var.

Peki İstanbul’da neler yapılabilir?

1- Boğaz Turu

İstanbul denilince ilk olarak akla tarihi yarımada geliyor. Fakat oraya gelmeden önce bir Boğaz turu yapmaya ne dersiniz? Boğaz'ın maviliğine bakarak tarihi yakından görme şansı yakalayabilirsiniz. 2 kişi 30 TL'ye bu etkinliği gerçekleştirmeniz mümkün.

2- Galata Kulesi'ne çıkın

Karaköy ile Taksim'in arasında sıkışmış gökyüzüne açılan tarihi kuleye çıkmak oldukça uygun. Hezarfen ile birlikte tarihe giren Galata Kulesi'nde İstanbul'u gökyüzünden seyredebilirsiniz.

3- Balık ekmek yiyin

Eminönü denilince ilk akla gelenlerden biri de balık ekmek. Tarihi yerde balık ekmek yiyip turşu suyu içebilirsiniz. Üstüne isterseniz lokma bile yiyebilirsiniz.

4- Atatürk Arboretumu'na gidin

İstanbul Sarıyer'de olan özellikle baharın gelmesiyle birlikte görsel şölen sunan Atatürk Arboretumu'nu ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti ise hafta içi ve hafta sonu farklılık gösteriyor. 

6- Hamama Gidin

Biraz rahatlamak suyla iç içe olmak istiyorsanız hamam size göre. İstanbul'a birçok tarihi hamam bulunuyor. Bu tarihi hamamlarda kendinize kese yapabilirsiniz. 25 - 30 TL olan giriş ücretleri, işin içine kese, masaj vs. girince artıyor.

7- Piknik Yapın

Caddebostan'da karşınıza denizi alarak piknik yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde bunu Moda'da yapmanız da mümkün. Tek masrafınız market alışverişi. Bahar aylarında sizin gibi pek çok kişiye rastlamanız da mümkün.

8- Beykoz Korusu'na gidin

İstanbul'u yoğunluğundan sıkılıp yeşil ve maviye doymak istiyorsanız Beykoz Korusu tam size göre. Keyifle yürüyebileceğiniz ve çayınızı yudumlayacağınız bu yerde açık büfe kahvaltı da mevcut. Fakat son fiyatlara göre açık büfe kahvaltı 50 TL. Kahvaltı yapmak istemiyorsanız, çay ve tatlı tercih edebilirsiniz.

 9- Sahafları Dolaşın

İstanbul aynı zamanda sahaflarıyla da meşhur bir şehir. Kadıköy'de Beyazıt'ta gezebileceğiniz sahalar var. Geçmişin ruhuna dokunabileceğiniz sahaflar sizi mutlu edebilir.

 

10- Bebek Turu Yapın

Beşiktaş'a gelin elinize bir simit alın ve yürümeye başlayın. Ortaköy'e vardıktan sonra kumpir yiyin ve Bebek' e kadar yürüyün. Mavinin size eşlik ettiği bu turda İstanbul'u bir kez daha hissedin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800