Hangi Ülke Evden Çalışan Turistlere Oturum İzni Veriyor?

Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs karşısında, en büyük gelir kaynağı turizm olan hangi ülke ilginç bir çözüm geliştirdi? Gelen turistlere ekonomik kaybını azaltmak için oturum izni veren ülke hangisi?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Karayipler'in en ünlü ada ülkelerinden olan, her sene dünyaca ünlü isimleri ağırlayan Barbados'un ekonomisi Koronavirüs sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi olumsuz etkilendi. Barbados işte bu noktada bir çözüm geliştirdi. 

Ekonomik kaybını azaltmayı amaçlayan Barbados, tatil amacıyla gelen ve evden çalışma imkanı olan turistlere bir yıllık oturum izni verecek. Bu şekilde ülkenin turizm gelirini artırmayı planlayan Barbados Başbakanı Mia Mottley, adaya tatil için gelen ancak kalışını uzatarak, evden çalışmaya burada başlamak isteyen yabancı turistlere 1 yıllık oturum izni vermeye hazırlandıklarını açıkladı. 

Muhteşem plajlarıyla ünlü ada ülkesi 12 Temmuz'dan itibaren sınırlarının turistlere yeniden açmaya hazırlanıyor.

Tatil Planınız Var mı?
Tatil planınız varsa ve bunu tasarruflu bir şekilde gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız zamanı iyi ayarlayın. Koronavirüs sebebiyle alternatif tatil seçenekleri, rotaları şu sıralar oldukça popüler. Konaklama, ulaşım, yiyecek, gezi... Fiyat araştırması yaparak tatil planınızı oluşturun. 

Tatilinizi planlarken dengeyi koruyun. Planınızda hem keyif alacağınız aktiviteler hem de bütçenize seçimler olsun ki, tatil dönüşü finansal huzurunuz yerinde olsun.  

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store