İnternetten Nasıl Tasarruflu Alışveriş Yapılır?

Artık çoğu işimizi internetten yapıyoruz. Özellikle çalışanlar, zaman kaybetmemek için mümkün olduğunca her şeyi internetten halletmeye çalışıyorlar, tabii buna alışveriş de dahil. Peki internetten nasıl uyguna alışveriş yapılır?

Teknolojiyle birlikte artık alışveriş anlayışımız da değişti. Alacağımız ürünleri artık internetten sipariş etmeye başladık.

Alışverişten önce iyi bir araştırma şart! İnternetten alışverişin en büyük avantajlarından biri, aynı ürünü farklı mecralarda daha uygun fiyatla bulabilmek için karşılaştırma yapabiliyoruz. 

İndirimler

Ülkemizde yeni yeni yayılmaya başlayan 'Black Friday' buna en güzel örnek. Milyonlarca kişi o gün çılgınlar gibi alışveriş yapıyor. Çoğu site günler öncesinden kampa duyuruları yapmaya başlıyor. Tabii sadece bu tür özel günlerde değil, alışveriş siteleri müşteri kazanmak için sürekli indirim yapıyor.

İnternetten alışveriş yapıldığı zaman somut olarak para harcanmadığı için insan harcamaya daha meyilli oluyor. Buna dikkat etmeli ve kontrolü kaybetmemelisiniz. Bütçeniz dahilinde indirimlerden faydalanmak güzel. Fakat sadece indirim var diye almış olmak için alışveriş yapmayın.

Arama Butonları

Massachusetts Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, arama butonunu kullanmayan tüketicilerin diğerlerine göre üç kat daha fazla alışveriş yaptığını ortaya koymuş. Demek ki; almak istediğimiz ürünü kategoriye gidip seçmek yerine arama butonuna yazarak bulmak, diğer ürünlerin aklımızı çelmesinden bizi koruyabilir.

Outlet Sayfalar

Yeni koleksiyonlar her zaman daha pahalı oluyor ama bir önceki sezonun koleksiyonunun da bir o kadar özenle hazırlandığını hatırlamamız gerek. Bazı markaların outlet sayfaları bulunuyor, arama motorlarına outlet online alışveriş yazarak hangi markaların outlet sayfaları olduğunu görebilir ya da aklınızda bir marka varsa markanın ismi ve otulet yazarak aratabilirsiniz.

Puan Kazandıran Siteler

Alışveriş yapacağımız sayfaya bazı siteler üzerinden yönlenerek gidersek, alışverişlerden puan kazanabiliyor ve böylece ileride bu puanları nakite çevirebiliyoruz. Bu sitelere de göz atmakta fayda var.

Yorumlar
Kalan Karakter 800