Project 333 Nedir?

Minimalist anlayışla uygulanan meydan okuması Project 333’ün detayları neler?

Project 333, sizi 3 ay boyunca 33 veya daha az parça kıyafetle kombin oluşturmaya davet eden minimalist stil meydan okumasıdır.

Hareketin öncüsü Courtney Carver Project 333 fikrini ilk olarak 2010'da tasarlamaya başlamıştı ve bunun bir kartopu gibi büyüyerek dünyanın dört bir yanından insanların deneyimlerini içereceğini ve binlerce kişinin bu meydan okumayı kabul edeceğini tahmin bile edemezdi.

Project 333 çok fazla ses getirdi ve şimdiye kadar Unclutter Your Life'ta, The Today Show web sitesinde, The Oprah Magazine'ide ve BBC makalesi olan The Paradox of Stuff'ta yer aldı.

Gelelim Project 333’ün kurallarına… 

Kurallar:

Ne zaman katılabilirim? Her üç ayda bir (Başlamak için hiçbir zaman geç değildir, harekete istediğiniz zaman katılın!

Neye ihtiyacım var? Giyim, aksesuar, mücevher, dış giyim ve ayakkabı dahil 33 ürün.

Neye ihtiyacım yok/nelerden uzak durmalıyım? 33 parçanın dışında kalanlardan uzak durmalısınız.

Nasıl bu hareketin bir parçası olabilirim? Öncelikle 33 parçanızı seçin, modaya dair geri kalan her şeyi kutulara doldurun, kutuların ağzını bantla kapatın ve gözden uzak tutun. Unutmayın, gözden ırak olan gönülden de ırak olur.

Başka neler var? Üç ay boyunca yaşamınıza, çalışma hayatınıza ve size uyumlu olacak bir gardırop yarattığınızı düşünün. Bunun bir işkence projesi olmadığını unutmayın ve giysileriniz size uymuyorsa veya kötü durumdaysa hemen değiştirin.

Kaynak: https://bemorewithless.com/project-333-challenge/

Bu Hafta Sonu İçin Bütçe Dostu Aktiviteler Hafta sonu geldi ve siz ne yapsam diye mi düşünüyorsunuz? İşte bu hafta sonu yapılabileceğiniz bütçe dostu aktiviteler! Belki yeni bir randevunuz var ya da ailenizle bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika etkinlik var.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store