Gurbetteki Akrabanız En avantajlı Nasıl Para Gönderebilir?

Yurt dışından yurt içine para göndermek de keşke yurt içi havale ve EFT işlemleri kadar kolay olsa keşke diye düşünüyorsanız, size güzel bir haberimiz var. Artık gurbetten para yollamak da kolay.
Gurbetteki Akrabanız En avantajlı Nasıl Para Gönderebilir?

Eski Türk filmlerinde yurt dışında çalışanların Türkiye’ye para gönderirken yaşadıklarına şahit olmuşsunuzdur. Aslında gerçek hayatta yaşananların da o filmlerdekinden farkı yoktu. Hatta yakın zamana kadar da yüksek komisyonlar yüzünden para transferi yapmak oldukça zahmetliydi.

 

Öncelikle akrabanızın yurt dışında güvenilir bir kurum bulması gerekiyordu, sonrasında bu kurumun yurt içinde de şubesi ya da başka oluşumlarla anlaşması olması gerekiyordu. Buraya kadar olan kısmı normal karşılanabilir. Asıl macera yurt dışından para gönderme ücretinde başlıyordu. Zaten elde avuçta ne varsa biriktirip akrabanız size gönderdi, sizin de bu paranın tamamına ihtiyacınız var. Fakat Türkiye’de paranın geldiği banka da yine bir ücret kesintisi yapıyordu. Yani sizin alacağınız para oldukça azalıyordu. Artık buna mecbur değilsiniz, tasarruf etmenizi sağlayacak alternatifleriniz de var. Hem de öyle bir seçenek ki bahsetmemek olmaz. Senin Bankan’da yurt dışından para gönderen akrabalarınızdan alınan kesinti sıfır. Yani akrabalarınız ya da tanıdıklarınız sizin Senin Bankan hesabınıza para gönderdiği zaman Senin Bankan sizden ayrıca bir kesinti yapmıyor. Ayrıca yurt dışında tüm ülkelerden Senin Bankan hesabına para gönderebiliyorsunuz.

 

Tasarruf artık her alanında olması gereken bir olgu. İnsanlar para kazanırken nasıl çabalıyorsa o paranın kullanımı için de o kadar özenli olmalı. Böylece gelen parayı iyi kullanarak cebinizin ekonomisini canlı tutabilirsiniz...  Yurt dışından gelen paraya komisyon ve masraf ödemediğiniz bir seçenek de paranızın sizde kalmasını sağlayacağı için, kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir tasarruf önerisi.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol