Bankacılıkta Zamandan Tasarruf: Vakit Nakittir

Yeni bir zamanda yaşıyoruz, hız bize para kazandırıyor. O atasözünde olduğu gibi vakit nakde dönüşüyor. Bankacılıkta da durum tam olarak böyle.
Bankacılıkta Zamandan Tasarruf: Vakit Nakittir

Bankacılık işlemlerini artık oturduğunuz yerden, spor yaparken, yolculuk esnasında kısacası yanınızda internete girebilen bir telefon olduğu zaman hemen hemen her yerden yapabiliyorsunuz. Durum böyle olunca da zamandan tasarruf ediyorsunuz. Şubeye git, sıra numarası al, sıra bekle, işlem sırasında evraklarla uğraş, işlem bitince eve gitmek için araç araç gezin... Bu döngünün tamamı şubesiz bankacılıkla birlikte yavaş yavaş daha az karşımıza çıkıyor. İnsanlar önce EFT, havale gibi işlemler için interneti kullanmaya başladılar. Şimdi de aşağı yukarı tüm işlemler için dijital bankacılığın nimetlerinden faydalanılıyor.

Hesap açma, hesap kapatma, Dolar ve Euro satın alma – satma gibi işlemleri artık banka şubesine gitmeden de yapabiliyorsunuz.

Nakit Kazanç 

Peki bunları dijitalden yapabiliyor olmak yani internet kullanarak yapıyor olmak tasarruf için yeterli mi? Yetmemeli. Zamandan tasarrufun size nakit olarak dönüşü olmalı. Seçeceğiniz banka siz şube kullanmadığınız ve çalışanların mesaisinden almadığınız için size bir avantaj sağlamalı. Yani siz bankanın masraflarını azaltmasına yardımcı oldunuz, banka da size bir avantaj sağlamalı. Örneğin banka sizden hesap işletim ücreti, EFT, havale gibi masrafları almamalı.  Bankacılık ekosisteminde size bunu sunabilecek bankalar var. Siz biraz araştırma yapıp, bu ücretleri ödemeden vakitten tasarruf ederken nakitten de tasarruf edebilirsiniz.

Yine aynı şekilde bu işlemler için harcayacağınız zamanlardan size kalan zamanı da kişisel gelişiminiz ya da size ek gelir oluşturabilecek işlerle geçirmeye özen gösterin.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol