Evlilik hazırlığı sırasında bu hatayı sakın yapmayın!

Özlem Denizmen, evlilik hazırlığı yapan ve bunun için ihtiyaç kredisi başvurusu yapan Neriman Hanım'ın sorusunu cevapladı.

Soru: Nişanlımın isteği ile evlilik hazırlığı için 20 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yaptım. Ona çıkmadı, bana çıktı ama ona henüz söylemedim. Borçlanmak istemiyorum. Ne yapsam?
Neriman

Cevap: Çekme. Lütfen borç ile evlenmeyin. Demek ki nişanlın borçla rahat ediyor ama sen etmiyorsun. Bu önemli, düşünmeni tavsiye ederim. Nişanlılık dönemi para konularında birbirinize karşı şeffaf olup samimiyetle konuşmak için ideal dönem.

Sizden gelenler: Borcu olanlar para biriktirebilir mi? Borç ödeyen ama bir yandan da birikim yapmak isteyen Metin Bey'in sorusunu yanıtladım.

 

Sizden gelenler: Nişanlılıkta para yönetimi Nişanlısının borçları yüzünden düğünü ertelemeyi düşünen Esra'ya, nişanlılıkta para yönetimi tavsiyelerim!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store