Özlem Denizmen, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hedef belirlemenin başarıdaki rolünü anlattı

Öğrencilerle buluşan Özlem Denizmen; iş ve sosyal hayatta başarının sırrını paylaşırken, öğrencilerin ilham alacağı tavsiyelerde bulundu.

1 3 HEDEF SAHİBİ OLMAK

Özlem Denizmen, Boğaziçi Üniversitesi'nde işletme ve siyaset bilimi gibi bölümlerde okuyan öğrencilerle Turkish Business Environment dersinde buluştu ve hedeflerle yaşamanın önemini anlatan bol soru cevaplı bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Hayal kuran insanların hedeflerini daha iyi belirlediğini ve bu hedefler için çalışmaya başladığını aktaran Özlem Denizmen, öğrencilere ne yapmak istedikleri ve gelecek planlarıyla ilgili sorular sordu. Ne yapmak istediğini bilmeyen öğrencilere gelecek planlama konusunda ilham verdi.

Mezun olduktan sonra girişimcilik yapmayı düşünenler de vardı, büyük şirketlerde çalışmayı planlayanlar da... Öğrenciler iş dünyası ve kariyer konularında Özlem Denizmen'e sorular sordu. O da öğrencilere iş ve günlük hayatta işlerine yarayacak tavsiyeler vererek rol model oldu.

2 3

Özlem Denizmen konuşmasında öğrencilere asansör konuşması taktiğini anlattı. Bu taktiğe göre önemli biriyle karşılacağınızı düşünerek iş fikrinizin 50 saniyede anlatılabilir bir özetini yapmanız gerekiyor. Yani diyelim ki iş dünyasının önemli bir ismiyle aynı asansöre bindiniz. Ona kısa sürede hikayenizi özet geçip onu etkilemenizin sırrı bu kısa süreyi iyi değerlendirmekten geçiyor.

Özlem Denizmen yakın zamanlarda yine öğrenciler ve girişimcilerle buluşarak seminerlerine devam edecek.

3 3 EZGİ'NİN BAŞARI HİKAYESİ

#mutluluk🤗 @ezginger 💪👏👏👏Şahanesin

Ozlem Denizmen (@ozlemdenizmen)'in paylaştığı bir gönderi ()

Özlem Denizmen, Boğaziçi Üniversitesi'nde yıllar önce onun kitabını okuyan Ezgi isimli bir öğrenciyle de karşılaştı. Ezgi para yönetiminde oldukça başarılı birisi olmuş.

Yorumlar
Kalan Karakter 800