Vücudu güne hazırlayan içecek

Vücudunuz susuz kaldığında toksin birikimi, stres ve kabızlık gibi sorunlar meydana gelir, bu nedenle günde en az 2 litre su içmek gerekir. Sabah içilen sıcak limonlu su ise vücudu güne hazırlar.

1 8 KAHVE YERİNE LİMONLU SU
KAHVE YERİNE LİMONLU SU

Sabah kahvesi yerine ılık limonlu su içmeyi deneyin. Yakında bunun bir rutine dönüşeceğini fark edeceksiniz…

Artık insanların ikinci evi haline gelen kahve dükkanları sayesinde kahve tüketimi de oldukça artış gösterdi. Sabahları elinize o dükkanlardan kahve almak yerine, evden çıkmadan limon suyu içmeyi deneyin. Hem paranız cebinizde kalır hem de sindirim sisteminiz düzene girer ve enerji alırsınız. Kahveyi işyerinde içebilirsiniz.

2 8 TOKSİNLERİ ATMANIZA YARDIM EDER

Sıcak bir bardak limon suyu, vücudunuza daha fazla su ekler ve toksinlerinizi dışarı atmanıza yardım eder. Vücudunuza günlük mini bir temizleme yapar.

3 8 KÖTÜ NEFES KOKUSUNU ENGELLER

Sabah yataktan kalktığınızda limonlu su içmek, nefesin kötü kokmasını engeller.

4 8 KAN ŞEKERİNİZİ DENGEDE TUTAR

Fazla şeker tüketimi yüzünden canınız daha fazla şeker ister ve bu yüzden tüketiminiz bu orantıda artar. Bu çok bilindik bir döngüdür. Kan şekeri yükseldiği zaman vücudunuzdaki hormonlar insilün salgılar. Bu ani dalgalanmalar sonucunda metabolizmanız yavaşlar, açlık hissiniz artar ve yorgunluklar çoğalır. Limon, uzun süre sizi enerjik kılar, kan şekerinizi dengede tutar ve açık hissiyle mücadele eder.

5 8 SİNİRLERİ YATIŞTIRIR

Limon kokusunun pozitif ve enerjik etkileri var. Limonlu suyun da sinirleri yatıştıran ve depresyonu azaltmaya yardım eden özellikleri mevcut. Sabah bir bardak limonlu su içerek, daha güzel enerjilerle güne devam etmen mümkün.

6 8 C VİTAMİNİ DEPOSU

İyi bir C vitamini deposu olan limon, soğuk algınlığı ve griple savaşarak bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardım eder ve kan dolaşımı ve demir emilimine yardımcı olur.

7 8 KAN BASINCI KONTROLÜ

Kan şekeri seviyesini düzenler, beyin ve sinir fonksiyonlarını uyarır ve kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

8 8 SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDALI

Sabah ılık limonlu su içmek sindirim sisteminiz için faydalı olur. Limon suyu safra üretimini sorunsuz hale getirerek, bağırsak fonksiyonları düzene sokar. Buna bağlı olarak kabızlığı önler.

Not: Her hangi bir sağlık sorununuz varsa, doktorunuza danışın...

Yorumlar
Kalan Karakter 800