Ruh Sağlığınızı ve Finansal Sağlığınızı Geliştirmenin 12 Yolu:

Hem ruh sağlığınızı hem de finansal sağlığınızı güçlendirmek için kendinize notlar:

Şükredin: Düşün, yaz ve söyle. Şu anda hayatınızda olanlara içtenlikle şükredin.

Meditasyon Yapın: Meditasyon beynin daha güçlü olmasına, daha iyi çalışmasına ve daha fazla netlik kazanmasına yardımcı olur.

Daha Fazla Uyuyun: Bazen daha fazla çalışmanın ve daha az uykunun daha verimli olduğunu düşünüyoruz, ancak aslında zihnimizi ve bedenimizi uykudan mahrum ederek kendimize bir kötülük yapıyoruz. Uyku, kişisel ve profesyonel olarak daha üretken olmamız için ihtiyacımız olan yakıtı sağlıyor.

Günlük Egzersiz Yapın: Bir antrenman sırasında zihninize ve vücudunuza meydan okuma şekliniz, finansal yolculuğunuzdaki zorlukları aşma şeklinize dönüşebilir. YouTube ve Instagram'da evde egzersiz yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz egzersiz videoları var. Sadece 15 dakika da olsa halledin.

Arkadaşlar ve Aileyle Sohbet Edin: Anlamlı sohbetlerin tadını çıkarmak ve güzel zamanları hatırlamak için sevdiklerimizin bu bağlantılarına ihtiyacımız var.

İyi Beslenin: Daha fazla su için veya öğünlerinize daha fazla meyve ve sebze ekleyin. Besinler ne kadar sağlıklı olursa zihin ve beden o kadar güçlü olur.

Parayı Konuşun: Kendinizle veya evinizdekilerle haftada en az bir kez, iki haftada bir veya ayda bir görüşün. Geliri artırma, giderleri azaltma veya her ikisiyle alakalı... Bu toplantı, ilerlemenizi kontrol etmek için idealdir.

Birine Yardım Edin: Hepimizin hayatımızın farklı dönemlerinde yardıma ihtiyacı var. Zamanınızı, paranızı veya maddi şeylerinizi verebilirsiniz. Bireysel olarak harikayız, ancak topluluk olarak güçlüyüz.

Çalma Listeleri Oluşturun: Müzik bizim ilacımızdır. Yaşayabileceğiniz farklı ruh halleri için sizi güçlendirecek birkaç oynatma listesi oluşturun. Finansal yolculuğunuz sırasında kendinizi heyecanlandırmak için bir para oynatma listesi eklediğinizden emin olun.

Kendinizi Eğitin: Videolar izleyin, kitap ve makaleler okuyun, web seminerlerine katılın ve sosyal medyada etkili kişileri takip edin. Hepimiz ömür boyu öğrenci olduğumuz için kendi araştırmanızı yapmak gereklidir. Dünya bizim sınıfımızdır.

İşi Bilene Sorun: Kendi başınıza yapmak harikadır, ancak işi bitirmenize yardımcı olacak bir profesyonelle konuşmanın en iyisi olduğunu anladığınız zamanlar gelir. Finansal Koç, Vergi Uzmanı, Finansal Terapist, Psikolog, Mali Danışman veya Evlilik Danışmanı olabilir. En çok ihtiyacınız olduğunu bildiğiniz anda yardım alın.

Mola Verin: Çalışmaktan başka bir şey yapmazsanız, delirirsiniz. Zihnimizin ve vücudumuzun yenilenmesine yardımcı olmak için molalara ihtiyacımız var. Film izleyin, oyun oynayın, yürüyüşe çıkın, bisiklete binin, deniz kenarında oturun, yüzmeye ya da kahvaltıya gidin. Sosyal medyadan ve televizyon izlemeye de arada mola verin, buna ihtiyacımız var. Bir saat bile olsa…

 

Kaynak: https://myfabfinance.com/the-link-between-your-mental-health-and-your-finances/

Sağlığınız ve Finansal Durumunuz Arasındaki BağlantıYaptığınız para seçimlerini neden yaptığınızı hiç merak ettiniz mi? İyi seçimler. Kötü seçimler. Hepsi ruh sağlığımızın durumundan kaynaklanıyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800