Çocuğunuzda Bolluk Odaklı Düşünce Yapısını Geliştirmek İçin 5 Tavsiye

Çocuğunuzun bolluk odaklı düşünce yapısını nasıl geliştirebilirsiniz? İşte size 5 tavsiye:

1. Çocuğunuza Şükretmeyi Öğretin

İşler her zaman planladığımız gibi gitmez. Ancak her durumda iyi olan şeyleri görmeyi, kutlamayı bilmek tüm çocukların öğrenebileceği bir alışkanlıktır.

2. Çocuğunuza Her Gün Bir Önceki Günden Bir Adım Daha İleriye Gitmesini Öğretin

Çocuğunuza yeni şeyler öğrenmekten zevk almayı öğretin ve onları kullandıklarında başkalarına yarar sağlayacaklarını öğrendikleri büyük yollar hakkında düşünmeye teşvik edin.

3. Çocuğunuza Parayla Olumlu-Rahat Bir İlişki Geliştirmeyi Öğretin

Çocuğunuza para kazandığında ve birikimini büyüttüğünde bununla barışık olmayı öğretin. Para, tamamı harcanması gereken bir araç değildir. Tasarruf ve birikim ise çocukların öğrenmeyi çok sevdiği alışkanlıklardır.

4. Çocuğunuza İhtiyacı Olduğunda Yardım İstemeyi Öğretin

Bazı çocuklar işlerin kötüye gidip sarpa sarmasından korkarlar. Ancak istediğimiz şeyleri karşımızdakine aktarabilmek ve doğru yardımı alabilmek de öğrenilebilir bir beceridir, özellikle de gençlerin.

5. Olabileceğiniz En İyi Rol Model Olun

Her şeyden önce, çocuğunuzun kopyalayabileceği bolluk odaklı bir zihniyete sahip olmak en önemlisi.

1 Yılda Ne Kadar Su Boşa Akıyor? 1 yılda ne kadar su boşa tükettiğimizi, Özlem Denizmen programının ‘’Merak Ettikleriniz’’ bölümünde anlatıyor!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store