Tesla dokuz ay aradan sonra Model 3 uzun menzilli sedanı yeniden tanıttı! 8 bin dolar ucuza satacak

Tesla, aylar süren bir aranın ardından Model 3 uzun menzilli sedanı, öncekine göre daha uygun bir fiyatla piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre, Model 3, geçen ağustosta belirlenen 57.990 dolarlık fiyat etiketinden, yaklaşık 8.000 dolar daha düşük fiyatla satılıyor.

Güncelleme:

Bloomberg’ün haberine göre, Tesla , yaklaşık dokuz ay süren bir aranın ardından ABD'de bu model için sipariş almaya yeniden başladı. Tesla'nın bu hamlesi, elektrikli araçları ortalama tüketici için daha erişilebilir hale getirecek şeklinde yorumlanıyor.

Elektrikli sedan Model 3 Long Range, 2022 yazında aşırı talep nedeniyle yeni siparişleri durdurmuştu. Ancak Reuters’in haberine göre, Elon Musk'ın liderlik ettiği bu global marka, aracın üretimine yeniden başlamış durumda.

Tesla dokuz ay aradan sonra Model 3 uzun menzilli sedanı yeniden tanıttı! 8 bin dolar ucuza satacak resim: 0

Yapılan açıklamalara göre, Model 3, geçen ağustosta belirlenen 57.990 dolarlık fiyat etiketinden, %18,5 daha düşük, 47.240 dolardan satışa sunulacak. Bu fiyat etiketi, Amerika'da satılan yeni bir aracın ortalama fiyatından yaklaşık 8.000 dolar daha ucuz.

Elektrikli araçların çevresel faydaları bilinse de, yüksek maliyetler geniş bir tüketici kitlesi için bu araçları ulaşılabilir kılmamıştı. Ancak, Tesla'nın yeni fiyatlandırması, tüketicilerin büyük bir çoğunluğu için bu araçları daha erişilebilir kılıyor.

Tesla dokuz ay aradan sonra Model 3 uzun menzilli sedanı yeniden tanıttı! 8 bin dolar ucuza satacak resim: 1

Araştırmalar, elektrikli araç kullanıcılarının, benzinli araç kullanıcılarına göre yılda %60 daha az yakıt maliyetine sahip olduklarını gösteriyor. Amerikan hükümeti halen elektrikli araç alıcılarına sağladığı 7.500 dolarlık avantaj sunuyor. Musk, verdiği röportajda, "Çoğu insan Tesla'nın hâlâ çok pahalı olduğunu düşünüyor, ancak şu anda Tesla'nın başlangıç fiyatı ABD'deki bir arabanın ortalama satış fiyatının altında" dedi.

Etiketler Tesla
Yorumlar
Kalan Karakter 800