Yükselişte Olan Kripto Paralar

Hangi kripto paralar yükselişte, hangileri düşüşte?

Bitcoin'in geçtiğimiz yılın ilk ayında 960 dolardan başlayan serüveni 15.000 dolar seviyesine çıkınca tüm dünya gözünü bir anda kripto paralara çevirdi. Sanal paralar arasında Bitcoin'e rakip olabilecek bazı kripto birimlerini sizlere bu yazımızda anlatmıştık. Bu yazıda da son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ve yükselişte olan kripto paralardan bahsedelim.

Ripple 

2018 Ocak ayının ilk haftasında mükemmel bir sıçrayışla 3.65 dolara kadar çıkmıştı. Son günlerde ise düşüşte ve şu an 0.31 dolar civarlarında seyrediyor.

Etherium

Bitcoin'den sonra ikinci sırada gelen kripto birimi Etherium 216 dolardan  alıcı buluyor.

Dikkat Düşenler de Var

Coinmarket verilerine göre yükselişte olan kripto paralar olduğu gibi düşüşte olan kripto paralar da var. Aşağıdaki tablo marketteki payı en yüksek olan 10 para biriminin 7 günlük inişli çıkışlı grafiklerini gösteriyor. 

Güncelleme: 26/7/2019

Gördüğünüz gibi yükselişler de var, düşüşler de. Bu nedenle yatırım yapmadan önce o coin/para birimi hakkında detaylı bir bilgi araştırması yapın. Kripto paralara yapılacak yatırımların belli riskleri olduğunu bilerek tüm paranızla değil, ufak miktarlarla deneme yapmaya özen gösterin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800