Btc Türk’e 3.2 milyar dolar

Kripto para platformu Btc Turk’ün, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase tarafından 3,2 milyar dolara satın alınmak istendiği ileri sürüldü.

Borsatek’in Mergermarket’te yayınlanan bir habere dayanarak duyurduğu gelişmeye göre, Coinbase ile Btc Turk arasındaki görüşmelerde sona gelindi. Haberde, bilgi veren kaynakların satış rakamının 3 milyar doların üstünde olacağını ifade ettiği belirtildi.

İLK OYUN SEKTÖRÜNDE OLMUŞTU

Türkiye’deki en büyük teknoloji şirketi satın alması, oyun sektöründe yaşanmıştı. San Francisco merkezli video oyunları yapan Zynga şirketi, Türk oyun şirketi Peak Games'i, 1.8 milyar dolara satın almıştı.

Nasdaq'ta 342 dolardan halka açılan Coinbase şirketinin hisseleri 145 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen Kasım'da 64,400 doları gören Bitcoin ise 41,645 dolar seviyesine inmiş durumda. 32.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Coinbase, kurulduğu 2012 yılından bu yana 20'nin üzerinde satın alma yaptı.

TÜRK LİRASI TABANLI İLK PLATFORM

BtcTurk, Türkiye'nin Türk lirası tabanlı ilk kriptopara alım satım platformu. 2013 yılında da Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satım işlemi de bu platformda gerçekleştirildi. 1 Temmuz 2013 tarihinde iş insanı Kerem Tibuk tarafından kurulan BtcTurk'ün yüzde 95'i 2018 yılında QNB Finansinvest CEO'su Özgür Güneri tarafından devralınmıştı. BtcTurk, Özgür Güneri'nin 2018 yılında ortaklığı sonrası üye sayısını hızla artırmış ve 4.5 milyon üyeye ulaşmıştı. Yıllık işlem hacmi 1.7 trilyon liraya varan kripto para borsasının 850 çalışanı var.

Herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler Bu yıl herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler:

 

Çevre dostu kripto para teknolojisi duyurulduSon dönemin öne çıkan yatırım araçlarından kripto paralar, üretiminde harcanan enerji miktarı sebebiyle birçok eleştiriye maruz kalıyor. Duyurulan yeni kripto platformu, Bitcoin üretiminde ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini yarı yarıya azaltmayı vaat ediyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store