Finansal Karneniz Artık E-Devlet'te Ücretsiz, Peki Findeks Raporundan Farkı Ne?

Banka ve finansal kuruluşlardan almış olduğunuz tüm bireysel ve ticari kredi, kredi kartı limitlerinizi, varsa ödenmemiş borç bilgilerinizi görebileceğiniz finansal karneniz bugün itibarıyla e-devlet üzerinden ücretsiz sunulmaya başladı.

Raporunuzu aylık olarak alarak, anlık borç durumunuzu ve bilginiz dışında bir finansal durumla karşı karşıya olup olmadığınızı, farkında olmadan atladığınız bir borcunuzun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 E-devlet üzerinden giriş yaparak ayda bir defa ücretsiz olarak alabileceğiniz bu raporda, borç bilgileriniz banka ve finansal kuruluş bazında ayrı ayrı görünüyor.

Ayrıca geçmiş 10 yıla ait varsa yasal takibe girmiş açık ve kapalı tüm borç bilgilerinizi de buradan görebilirsiniz.

Peki bunun Findeks tarafından sunulan raporla ne farkı var?

 En büyük fark, E-devlet üzerinden alacağınız finansal karnenizde bankaların kredi, kredi kartı verirken göz önüne aldıkları kredi notunuz yer almıyor. Bunun dışında raporda bir takım detaylar da farklı. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Kaan Kılınç
Merhaba işe giriş tarihim 01.04.2019 Maaşım 3.500 den sigortam yatıyordu. 01.06.2019 işten çıktım sigortam kesildi fakat farklı yerde başladım sigorta işe giriş tarihim 01.06.2019 (aynı gün yani). Bu benim ihtiyaç kredisi almamda olumlu veya olumsuz etkiler mi? (Kredi puanım 1200 civarı)

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store