İstanbulkart’a faizsiz kredi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fibabanka iş birliği ile İstanbulkart'lılara özel faizsiz ve masrafsız tüketici kredisi desteği kampanyası başlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fibabanka iş birliği ile İstanbulkart'lılara özel faizsiz ve masrafsız tüketici kredisi desteği kampanyası başlattı. Başvuru sahipleri, 500TL'den 2.500TL'ye kadar faizsiz, masrafsız veya 2.500TL'den 5.000TL arası 24 ay vadeye kadar düşük faizli kredi kullanabilecek.

NAKİT OLARAK DA KULLANILABİLECEK

Kullanıcı, dijital kartına yüklediği tüketici kredisini nakit olarak kullanmak isterse, IBAN bilgisinin yer aldığı ıslak imzalı dilekçe ve yanında bulundurduğu kimliğinin fotokopisi ile İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunacak. Bunun için önce Dijital Kart'ındaki tutar İstanbulkart'ına aktarılacak ardından İstanbulkart içindeki bakiye üzerinden EFT işlem ücreti kesilerek EFT başvurusu oluşturulacak. Bu işlemlerin ardından talep edilen nakit, 3 iş günü içerisinde EFT işlemi tamamlanarak belirtilen hesaba aktarılabilecek.

İSTANBULKART NERELERDE GEÇİYOR?

İstanbulkart’a aktarılan + Dijital Bakiye ile A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler gibi zincir marketlerde, Multinet noktası olan kafe-restoran ve yerel marketlerde, Getir’de, Beltur’da, İBB Sosyal Tesislerde, Hamidiye otomatlarında, İş Bankası anlaşmalı POS cihazlarının olduğu giyim, kozmetik, ihtiyaçlarında, müzelerde, halk bakkallarda, İSPARK otoparklarında, ulaşımda, BiTaksi’de, iTaksi’de, şehirlerarası otobüs firmalarında, FÖY ve Faturamatik’e bağlı fatura ödeme bayiilerinde İstanbulkart ile ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

İSTANBULKART KAMPANYA KOŞULLARI

-Kampanyaya başvurular sadece Belbim dijital kanalları üzerinden Fibabanka'ya yapılacaktır. Onaylanan kredi bakiyeleri Fibabanka tarafından, başvuru sahibinin dijital kartına yüklenecektir.

-Kampanyadan faydalanmak için en az bir adet tane fiziksel İstanbulkart'ın, İstanbulkart Mobil’e tanımlı ve kişiselleştirilmiş olması gerekmektedir.

- Mobil’den aktarılan + Dijital Bakiye, para transferi özelliği kullanılarak kişiselleştirilmiş İstanbulkart’a transfer edebilir. Verilen talimat NFC'li telefonlardan, biletmatiklerden, toplu ulaşım geçiş ve ödeme cihazlarından veya İstanbulkart’ın geçtiği alışveriş ödeme noktasındaki POS cihazından tanımlanabilir. Transfer limiti tek seferde 1.000TL

-Dijital kart ve İstanbulkart limitleri aylık güncellenmektedir. Kampanyadan faydalandırılabilecek başvurabileceğiniz tek seferde ve maksimum tutar aylık 5.000 TL ile sınırlı.

- Ayda sadece bir defa kampanyadan faydalanılabilir. Sonraki aylarda tekrar faydalanmak istenirse,   dijital kartın kullanılabilir limiti,  5.000 TL olmalı. 

-Kampanya 18 yaşından büyük bireysel müşteriler (gerçek kişi) için geçerlidir. Maksimum yaş limiti 70.

-Fibabanka, faiz oranlarında ve kampanya koşullarında değişiklik yapma, onaylanan miktarın kullanımı için son kararı verme, müşteriden kefil, teminat ve ek bilgi/belge isteme, krediye ilişkin tutarı kullandırmama hakkına sahip. Başvuruya ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında tarafınıza bilgi formu ile bilgilendirme yapılacak.

-Başvurusu onaylanan kullanıcılara SMS ile bilgi verilecek. Başvuru sonucu olumsuz ise Fibabanka tarafından anlık olarak bilgilendirme sağlanacak.

-Kampanya kapsamında tahsis ücreti ve hayat sigortası bulunmamakta.

-Dijital karta aktarılan bakiye ile Marmaray hariç tüm toplu ulaşım ödemeleri QR kodla ödenebilir.

-Artı Dijital Bakiye kampanyasından faydalanan kullanıcılar başvuru sürecinde mobil aracılığı ile Fibabanka müşterisi olur. Fibabanka başvuru sahibi onayı ile kullanıcı adına hesap açar.

- Kampanyanın başlangıç tarihi 16.05.2022 bitiş tarihi 18.07.2022

Alışveriş dürtüsünü kontrol etmek için 10 adımBazen moral düzeltmek için, bazen arkadaşlarla gezerken, bazen birinde gördüğünüz için, bazen de sebepsiz... Sürekli harcama halindeyseniz dikkat!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store