Bakım masrafından kurtulmak isteyen kadınlar doğru mutfağa!

Farklı kremler ve diğer çeşitli yöntemler deneyerek güzelliğimizi korumaya çalışırken, büyük bir miktarda paralar harcıyoruz. Oysa, doğal yöntemlerle birçok güzellik sorununa engel olabiliriz.

Güzelliğimizle ilgili ne sorunumuz olursa olsun çözümü hemen kimyasal ürünlerde arıyoruz. Üstelik bu ürünlerin çoğu pahalı ve tam anlamıyla sorunumuzu tedavi bile etmiyor. Son yıllarda organik ve doğal ürünlerin hayatımıza iyice girmesiyle birlikte mutfağımızdan fazla uzaklaşmadan, doğal besinlerle çoğu güzellik sorunumuzun üstesinden gelinebileceğini gördük…

Elbette ciddi bir sorununuz varsa bir uzmana başvurmalısınız, ancak kadınların birbirine en çok tavsiye ettiği bu yöntemlere de göz atmadan geçmeyin deriz...

2 8

Problem : Siyah noktalar

Malzeme : Tarçın

Siyah noktalarınız temizlemek için tarçını bal ile karıştırın ve sorunlu bölgenize karışımı sürün. 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

3 8

>Problem: Yıpranmış saç

Malzeme: E vitamini yağı

Kuru ve yıpranmış saç görünümünü yok etmek için, saça e vitamin yağını uygulayın. Duruladıktan sonra parlak ve yumuşak saçlara kavuşacaksınız.

4 8

Problem: Sarı dişler

Malzeme: Çilek

Çileği ezin ve karbonat da ekleyerek macun kıvamına getirin. Bu elde ettiğiniz karışım ile dişlerinizi, dış fırçası yardımıyla fırçalayın ve durulayın.

5 8

Problem: Selülit

Malzeme: Kahve

Selülitli bölgenize kahve ve zeytin yağını karıştırarak bir fırça yardımıyla masaj yapın. 10-15 dakika sürmesi gereken bu işlemin ardından karışımı durulayın.

6 8

Problem: Kuru cilt

Malzeme: Yulaf ezmesi

Bal ile yulaf ezmesini karıştırın ve yüzünüze maske olarak uygulayın. 15 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su yardımı ile durulayın.

7 8

Problem: Kepek

Malzeme: Yoğurt

Kuruluk, kaşıntılı veya kepekli saç derisi için bir miktar yoğurdun içine birkaç damla limon sıkın ve karışımı saç köklerine masaj yardımıyla uygulayın. Karışım saçınızda 20 dakka durduktan sonra soğuya yakın bir suyla durulayın.

8 8

Problem: Lekeli tırnaklar

Malzeme: Karbonat

Su ile karbonatı karıştırın ve yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla tırnaklarınızı fırçalayın. Tırnaklarınızın beyazladığını ve parladığını göreceksiniz.

Etiketler kadın cilt bakımı
Yorumlar
Kalan Karakter 800