Kredi Kartı Borcu Ödemesi Yaparken Dikkate Almak Gerekenler

Nakit harcama yapmak istemeyenler kredi kartı seçeneğini kullanıyor. Fakat bazı durumlarda kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşayabiliyoruz. Peki kredi kartı borcu olanlar nasıl ödeme yapıyor? Asgari ücret ödeme tutarı, borç erteleme nedir? İşte kredi kartı kullananların bilmesi gereken durumlar.

Asgari Ücret Tutarında Ödeme Yaparsam Ne Olur?

Birçok insanın cebinde artık bir değil birden fazla kredi kartı bulunuyor. Kredi kartı borcunun her ay düzenli ödenmesi gerekiyor. Fakat kredi kartı dönem borcunu ödeyemiyorsanız bile asgari tutarı ödemeniz gerekiyor. Asgari ücretle ödeme tutarınızı, harcamalarınız ve kredi kartınızı kullandığınız banka belirliyor. Ne olursa olsun asgari tutarı mutlaka ödeyin. Kredi Kartı Asgari Tutarı Ödenmez veya Geç Ödenirse Ne Olur? başlıklı yazımıza mutlaka bakmalısınız.

Borç Transferi Yapabilirsiniz

Bazı bankalar kredi kartı borç transferi seçeneğini sunuyor. Borç transferi bir borcunuzu diğer bankaya aktarmak anlamına geliyor. Şu soru aklınıza gelebilir; 'bankalar neden borç transferi yapıyor?' Bankaların bunu tercih etmesinin nedeni rekabet ortamı ve yüksek faiz. Eğer birçok yere borcunuz varsa ve bu borçları tek bir çatı altında toplamak istiyorsanız borç transferi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Kredi Kartı Taksit Erteleme Nasıl Yapılır?

Borcunuzu ödemekte zorluk yaşıyorsanız kredi kartı taksit erteleme seçeneğini bankalar size sunuyor. Reklamlarda gördüyseniz bankalar 'şimdi çek 3 ay sonra öde' seçeneğini sunuyor. Bu durum kredi kartı taksit erteleme seçeneğine örnek olarak gösterilebilir. Bu kredi kartı taksit erteleme sizi bir dönem rahatlatsa da unutmamanız gereken hala borcunuzun devam ettiği.

Borcu Borç İle Kapatmak

Borcu borç ile kapatmak seçeneği çok da mantıklı durmuyor. Evet size anlık bir rahatlama sağlayacak ama yine borcunuz daha fazla devam edecek. Eğer kredi notunuz da düşükse bu seçeneği aklınızdan çıkarmanız gerekiyor.

Kredi Kartını Avantajlı Kullanma TüyolarıKredi kartları baştan çıkarıcı yapıları ve yüksek faizleri ile sürekli eleştiriliyor. Ancak kredi kartlarının da doğru kullanıldığı sürece iyi noktaları olduğunu göz ardı edemeyiz. Kredi kartı stratejisi belirlemek için ne yapmalı?

 

Etiketler kredi kartı borcu
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store