Topuklu Ayakkabıya Zaafın mı Var? #KuToo’yu Duymalısın!

Yumi Ishikawa, #KuToo hareketini Japonya hükümetinin kadınlara uyguladığı katı iş yeri kıyafet kodlarına karşı başlattı.

Yumi Ishikawa, #KuToo hareketini Japonya hükümetinin kadınlara uyguladığı katı iş yeri kıyafet kodlarına karşı başlattı.

Japon model ve oyuncu Yumi Ishikawa işverenlerin, kadın çalışanların topuklu ayakkabı giymesine dair gerekliliklerine son verilmesine yönelik sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu ve yazmış olduğu tweet yaklaşık 30.000 kez paylaşıldı! Tweet, işyeri politikalarındaki aşikâr cinsiyet ayrımcılığının da altını çiziyor:

"Neden ayaklarımızı incitirken çalışmak zorundayız?" "Oysa erkekler düz tabanlı ayakkabı giyebiliyor."

Ishikawa, sosyal medyadan aldığı destekle çalışma bakanlığına sunduğu ve topuklu ayakkabının işverenler tarafından kadınlara dayatılmasını engelleyecek bir yasa çağrısında bulunduğu dilekçe için 18.000 adet imza topladı.

Japonya'nın #KuToo hareketinin halka açık yüzü haline gelen Ishikawa sormaya devam ediyor:

Neden erkekler gibi yürüyemeyecekmişim?

KuToo, Japoncada ayakkabı (kutsu) ve acı (kutsuu) kelimelerinden geliyor.

Japonya’da kadınlar topuklu ayakkabıya pek düşkün değil gibi görünüyor, senin zaafın başkasının son tercihi olabilir… Hiçbir ürün vazgeçilmez değildir, topuklu ayakkabıya bir de KuToo gözüyle bakmayı dene.

Eğer seni zaaflarından tasarruf ettiren bir uygulama ile hareket etmek istersen Moneye’yi indirebilirsin.

 

Kaynak: https://www.nytimes.com/2019/12/10/world/asia/japan-kutoo-high-heels.html

Evinizi Bütçenize Uygun Şekilde Yenilemenin 7 Hızlı ve Kolay YoluEvinize yeniden aşık olmaya hazırsanız, yapılacaklar listenize aşağıdaki iç mekan fikirlerini eklediğinizden emin olun.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store