Evinizi Bütçenize Uygun Şekilde Yenilemenin 7 Hızlı ve Kolay Yolu

Evinize yeniden aşık olmaya hazırsanız, yapılacaklar listenize aşağıdaki iç mekan fikirlerini eklediğinizden emin olun.

Çok para harcamadan dekorunuzu yenilemek mümkün…

Çoğumuz evimize baktığımızda iç mekanından tatmin veya ilham alamadığımız zamanlar oluyor. Belki daha önce evinizde farklı trendleri denediniz ve bir zamanlar sevdiğiniz duvar rengi şimdi sıkıcı veya modası geçmiş görünüyor.

Sebepleriniz ne olursa olsun, bir noktada kendinizi yeni ve ilham verici değişikliklerle evinizi yenilemeye hazır hissetmeniz neredeyse kaçınılmazdır. Ancak bazen bütçelerimiz değişim motivasyonumuz kadar büyük olmayabilir.

Neyse ki, sizin açınızdan çok az zamana veya paraya mal olurken büyük bir fark yaratacak, uygulayabileceğiniz pek çok ev dekorasyonu fikri var. Evinize yeniden aşık olmaya hazırsanız, yapılacaklar listenize aşağıdaki iç mekan fikirlerini eklediğinizden emin olun. 

1. Donanımınızı Değiştirin

Yeni musluk, elektrikli ev aleti ve hatta kapı kolları donanımının evin genel estetiğinde ne kadar büyük bir fark yaratabileceğine gerçekten şaşıracaksınız. Üstelik bunun için seçenekleriniz hem sonsuz hem de uygun fiyatlı.

Modaya uygun pirinç çekmece kulpları ve buna uyumlu bir musluk ekleyebilirsiniz; standart çekmece kulpları yerine desenli seramik topuzlar ekleyebilirsiniz veya dekorasyonunuza başka görsel katmanlar eklemek için metallerini karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Söylediğimiz gibi, seçenekler sonsuz.

2. Etkileyici bir Duvar Ekleyin

Dekoratif bir duvar, çok fazla zaman veya çaba harcamadan büyük bir değişiklik yapmanın asıl yoludur. Üstelik evinizin iç tasarımının daha zengin ve dinamik görünmesini sağlar.

Duvarlarınızdan birini en sevdiğiniz renge boyayabilirsiniz. Pişman olabileceğinizden endişeleniyorsanız, çok fazla risk almadan değişim gücünden yararlanabileceğiniz bir sürü güzel çıkarılabilir duvar kağıdı seçeneği olduğunu hesaba katın.

3. Pencerelerinizi Yenileyin

Odanız bir fotoğrafsa, pencereleriniz çerçevedir. Bu nedenle onları değiştirmek, alanınızın görünümünü tamamen değiştirebilecek süper kolay bir harekettir.

Ayrıca, seçenekler gerçekten sonsuz. Tamamen dökümlü perdeleri, bir dizi roma panjurunu tercih edebilirsiniz. 

4. Kırlentlerinizi Değiştirin

Kırlentler temelde oturma odanızın makyajıdır. Ruh halinize ve mevsime bağlı olarak bunları değiştirebilir, yenileyebilirsiniz. Etkisi tam anlamıyla dönüştürücü olacaktır.

Alanınız biraz sönük hissettiriyorsa, daha enerjik bir ortam yaratmak için canlı renklerde birkaç yastık eklemeyi düşünün. Boho estetik bir tarzınız varsa, farklı dokulara sahip yastıklar eklemek harika bir yol!

5. Yeni Bir Halı Ekleyin

Halıların içinde bulundukları alanlara sıcaklık ve keskinlik/belirginlik katmak gibi bir özellikleri vardır. Dolayısıyla, alanınızı yeniden tanımlamak istiyorsanız, bunu yeni bir halı ile yapmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Elbette seçtiğiniz halının renkleri ve desenleri önemlidir, ancak halınızın yerleşiminin de etkisi büyüktür.

6. Duvarlarınıza Sevginizi Katın

Boyalar ve duvar kağıtları, duvarlarınızın mekanınızı canlandırmanıza yardımcı olmasının tek yolu değildir; duvarlarınız dekoratif olanaklarla dolup taşıyor.

En sevdiğiniz süs eşyalarından bazılarını sergilemek için ustaca birkaç raf düzenleyebilir, bir sanat eseri ekleyebilirsiniz.

7. Nevresim Takımınızı Değiştirin

Yatağınız aslında yatak odanızın merkezidir. Bu nedenle, yatak odası tasarımınıza biraz daha hayat vermek istiyorsanız, bunu yapmanın nevresim takımınızı güncellemekten daha iyi bir yolu yoktur. Cozy hygge-esintili büyük, rahat battaniye katmanlarından oluşan bir yataktan canlı renkler ve çekici dokulara kadar, bu cephedeki seçenekleriniz yalnızca hayal gücünüzle sınırlı.

Kaynak: https://www.thespruce.com/rethink-home-cheap-4172431

Mutluluk Nasıl Satın Alınır? | Michael Norton Para mutluluk getirir mi? İşte bunu bilemiyoruz… Çünkü paranın mutluluk getirip getirmeyeceğini, ne kadar çok paraya sahip olduğun değil, o parayı nereye harcadığın belirliyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store