Mailinize hızlı cevap almanın yolları!

Çeşitli sebeplerle e-posta aracılığıyla iletişime geçtiğiniz kişilerden nasıl hızlı cevap alabileceğinizi biliyor musunuz? İşte denemeye değecek öneriler...

İş başvurusu, rica, bilgi almak ve bambaşka sebeplerden dolayı birileri ile e-postalar aracılığı ile iletişime geçiyoruz. Zaman zaman atılan e-postalar spama düşebiliyor veya attığınız kişinin ilgisini çekmediği için bu e-postalara cevap verilmesi de oldukça önemli olsa da geri dönüş gelmeyebiliyor. Peki e-postalarınıza cevap almayı nasıl sağlarsınız?

E-posta yazarken giriş ve gelişme bölümüne oldukça fazla önem veriyoruz ama bir e-postanın en önemli bölümünün kapanış olduğunu hiç düşünmüş müydünüz?

E-postanızı bir minnettarlık ifadesiyle bitirmek, yanıt alma olasılığını önemli ölçüde artırabilir. "Saygılarımla", ‘’Görüşmek üzere’’ gibi standart bitişler kullanıyorsanız "Teşekkürler!" ile bitirmeyi deneyerek, minnettarlık ile bitirmenin farkını görebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre; minnettar bir kapanışı olmayan e-postalara kıyasla, minnettar bir kapanış yapılan e-postalarda yüzde 62'lik bir yanıt oranı görüldü.

Diğer bir kapanış cümlesi olan "Şimdiden teşekkürler" yüzde 65,7 ile tüm kapanışlar içinde en yüksek yanıt oranına sahip oldu. Bu inandırıcı olamayacak kadar büyük bir sıçrama gibi gelebilir. Ama kapanışta kullandığınız bu kısa cümlelerin gücünün farkına varın ve doğru kullanın.

Denemeye değer...
 

Hayatınıza para, zenginlik ve bolluk çekin!Hayatınıza para, zenginlik ve bolluk çekin!Hayatınıza para, zenginlik ve bolluk çekmek için yapılan olumlamalar gerçekten işe yarıyor mu?

 


 
 

Yorumlar
Kalan Karakter 800