İş İngilizcenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

‘İş ingilizcesi’ iş dünyasında başarıya giden yolda mutlaka sahip olunması gereken bir donanım. Peki iş hayatında iş ingilizcesini geliştirmek için neler yapmalısınız? İş ingilizcenizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Yüksek Sesle Kendi Kendinize Konuşun

Yanınızda her zaman ingilizce pratiği yapabileceğiniz birisi olmayabilir. Bir başkasıyla konuştuğunuzu hayal ederek kendi başınıza konuşup cevaplamalısınız. Politika, felsefe, ekonomi gibi konulardan başlayarak dişinizi firçalamaya kadar her türlü konuda fikir yürütün, gününüzün değerlendirmesini yapın ve kendi kendinize konuşun. Söylediğiniz şeye inanmak zorunda değilsiniz, ama bir lisan öğrenirken en iyi şey devamlı pratik yapmak. 

İngilizce İş Kanallarını Seyredin

Pek çok kanal iş dünyasından sürekli haberler veriyor. İngilizce olan kanallarda iş konularını takip ederek hem kelime hazinenizi geliştirebilir hem de konuşma kalıpları ve terminolojisine alışabilirsiniz.

Yatmadan Önce İngilizce Kitap Okuyun

Uyumadan önce 15 dakika yabancı bir dilde kitap okuma, öğrenme sürecinizde inanılmaz bir tesir yapar. Bu, hafızanızı ve beyninizi güçlendirecek ve size başarı kazandıracak. Belki yakın bir tarihte İngilizce rüya görürsünüz...

İngilizce Düşünmeye Çalışın

İş görüşmelerinde mutlaka söylenmesi gereken kalıpları iyi öğrenin. Bazı durumlarda kullanılan çok alışıldık cümleler vardır ki, bunları söylemeniz size artı puan kazandırır. Her gün en az beş dakika öğrendiğiniz dilde düşünmeye çalışın. Hatta bu düşünce seanslarını her gün biraz daha uzatın. Aklınıza ne geliyorsa, hatırladığınız şiir bile olsa! Her gün bu şekilde düşünmeye alışırsanız çok geçmeden yeni öğrendiğiniz dile yavaş yavaş hakim olduğunuzu göreceksiniz.

Etiketler Kariyer
Yorumlar
Kalan Karakter 800