Finansal Hedefler İçin Vizyon Panosu Nasıl Yapılır?

Finansal hedeflerinize ulaşmak söz konusu olduğunda vizyon panosunun nasıl oluşturulacağını öğrenmek inanılmaz derecede yararınıza olabilir. Vizyon panosu hedeflerinizi yazmaktan daha fazlasıdır. Finansmanınız için vizyon panosu nasıl yapılır?

İstatistiksel olarak, hedeflerimizi hayal edebildiğimizde ona ulaşma olasılığımız 1,4 kat daha fazla. Dolayısıyla, finansal hedeflerinize ulaşma şansınızın daha yüksek olmasını istiyorsanız, bir vizyon panosunu nasıl oluşturacağınızı öğrenmek isteyebilirsiniz. 

Vizyon Panosu Nedir?

Vizyon panosu, gelecekte başarmak istediğiniz şeyleri tasvir eden resim ve ifadelerden oluşan bir kolajdır. Temelde umutlarınızın ve hayallerinizin görsel bir temsilidir. Amacı, hedeflerinize ulaşmak için ilham ve motivasyon sağlamaktır. Neyi başarmak istediğinizi tam olarak görebilmenizi sağlar, ne de olsa görmek inanmaktır değil mi?

Para Vizyon Panosu Nasıl Farklıdır?

Düşündüğünüzde çoğu hedefler maddi durumunuzla bağlantılıdır. Hayalinizdeki ev, araba ve tatil için para gerekecek. Bir para vizyon kuruluna sahip olmak, bu şeyleri elde etmenize yardımcı olabilir.

Vizyon panosunun aksine para vizyon panosu, ister para tasarrufu, borç alma ya da gelirinizi artırma gibi finansal hedeflerinizi görselleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Finansal vizyon kurulları da farklıdır çünkü genellikle ilerlemeyi izleyen bir tasarruf hedefi termometresi gibi grafikler kullanırlar. Dolayısıyla, vizyonunuz borçsuz olmaksa, finansal vizyon kurulunuzun bir parçası olarak bir borç ödemesi izleyicisi ekleyebilirsiniz.

Finansal Hedeflerinize Ulaşmak İçin Bir Vizyon Panosu Nasıl Kullanılır?

Finansal hedefleriniz için bir vizyon panosu kullanmak, diğer hedeflerden farklı değildir. Bütün mesele, başarmak istediğiniz şeyin fiziksel bir temsilini yaratmaktır. Geçmişte finansal hedeflerinize ulaşmakta zorlandıysanız, belki bu eğlenceli egzersiz motive olmanıza yardımcı olacaktır. Finansal planlama sürecinize kolayca entegre edilebilir . Dolayısıyla, finansal hedeflerinizi geliştirirken, bunu ek bir adım haline getirin.

Finansal Durumunuz İçin Bir Vizyon Panosu Nasıl Yapılır?

Bir vizyon panosu oluşturmak, resimleri bir poster panosuna yapıştırmaktan daha fazlasıdır. Gerçekten hedefleriniz ve istekleriniz konusunda net olmanızı gerektirir. Bu nedenle, mali hedeflerinizi yazmak, mali durumunuz için bir vizyon panosu oluşturmanın ilk adımıdır.

Yorumlar
Kalan Karakter 800