Bilgisayar başında beslenmek yaratıcılığı köreltiyor

İşlerinizi yetiştirmek için öğle aralarını masanızın başında atıştırarak geçiştiriyorsanız, çalışma hızınızı arttırmak yerine yavaşlatıyor olabilirsiniz.

Size zaman kazandırdığını düşündüğünüz bu alışkanlık, aslında yaratıcılığınızı köreltiyor olabilir.

Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, yemeğini dışarıda yiyenler, bilgisayarının önünde atıştıran kişilere göre daha yaratıcı ve daha az stresliler.

Huffington Post'ta yayınlanan araştırma, öğle yemeğini bilgisayar başında geçiştirmenin yaratıcılığımızı köreltmekten başka bi işe yaramadığını açıkça ortaya koyuyor.

Bu iddiayı kanıtlamak için 32 katilimci seçildi, onlara Humboult Üniversitesi'nin uzmanları tarafından 2 farklı yemek şekli sunuldu.

İlk grup  bilgisayarının önünde atıştırmalıkları 20 dakika içinde yerken, ikinci grup bir saatlik yemek molalarını kendi seçtikleri insanlarla birlikte bir İtalyan restoranında değerlendirip, sonrasında yediklerini sindirmek için yürüyüş yaptılar.

Bu deneyin sonucu ne oldu dersiniz?  Tahmin ettiğiniz gibi dışarıda yemeklerinin tadına varanlar kendilerini daha rahat hissettiler ve bu kişiler yaratıcılıklarını diğerlerine göre daha verimli şekilde ortaya koydular.

Etiketler Çalışma Hayatı
Yorumlar
Kalan Karakter 800