Başarılı bir kariyer için bu önerileri değerlendirin

Ofiste mutlu bir ortamda çalışmak ve kariyerinizde başarılı adımlarla ilerlemek için bu önerileri değerlendirin.

1 7 Patrona iyi giden şeyleri anlatın
Patrona iyi giden şeyleri anlatın

Her sabah daha e-posta kutusunu bile kontrol etmeden önce işlerin nasıl gittiğine bakın. Değişimleri takip edin. İşler iyiye mi gidiyor, kötüye mi? Her şey olağan seyrinde mi, yoksa kritik gelişmeler var mı? Aylık ya da haftalık hedefleriniz doğrultusunda giden şeyleri not alın ve bunları patronunuzla paylaşın. Bu gidişatı bilmeniz ani sorulan işler nasıl gidiyor sorularına da cevabınız olmasını sağlayacak. Böylece patronunuza hedeflerinize odaklandığınızı da belli etmiş olacaksınız.

2 7 İlişki kurmak için aktivite yapın

Ofiste daha iyi bir çalışma ortamı yaratmak için çalışanlar arasındaki iletişimin kuvvetli olması önemli. İletişimi güçlendirmek için ise beraber yapılacak aktivitelere zaman ayırmalısınız. Neden bu fikri başkalarından bekliyorsunuz? Hemen önerilerinizi paylaşın.

3 7 Odaklanmak için vakit ayırın
Odaklanmak için vakit ayırın

Her sabah 5 dakikanızı meditasyon için ayırın. Mümkünse güne başlarken yaptığınız ilk şey bu olsun, telefonunuza bile bakmadan önce kendinizle 5 dakika yalnız kalmaya çalışın. Bu zaman diliminde gün içinde yapacaklarınızı ve neden bu işi yaptığınızı düşünün. Böylece ofiste ne yaptığınızı bilecek ve kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Sessizlik aynı zamanda rahatlamanızı ve güne daha iyi başlamanızı sağlayacak.

4 7 Facebook zaman tünelinden fazlasını takip edin

Gün içinde haber almak için sadece Facebook'u kullanmayın. Dünyada neler olduğunu, spor ve teknolojide neler yapıldığını da takip etmeye çalışın. Kendi alanınızla ilgili haberleri öğrenebileceğiniz birkaç kaynağı düzenli olarak kontrol edin. Örnek aldığınız kişilerin Twitter'da paylaştıklarına bakın.

5 7 Linkedin hesabınızı güncel tutun
Linkedin hesabınızı güncel tutun

Kariyerinizle ilgili gelişmeleri paylaşmak için zaman ayırın ve bunları mümkünse çok geciktirmeden yapın. Alanınızla ilgili ilginç bulduğunuz makaleleri de paylaşabilirsiniz. İş çevrenizle ilişkileri koparmamak için onlarla en azından bu şekilde iletişimde kalmaya çalışın.

6 7 Harekete geçin

Her saat en azından bir kere ayağa kalkın ve harekete geçin. Sürekli oturmak veriminizi düşürür. Bunun yerine saatte bir ayağa kalkın ve birkaç adım atmaya çalışın. Ofiste kısa bir tur bile enerjinizi yükseltecektir. Hem böylece iş arkadaşlarınızla kısa sohbetler de yapabilirsiniz.

7 7 İş arkadaşlarınıza teşekkür edin
İş arkadaşlarınıza teşekkür edin

İş arkadaşlarınızdan yardım aldığınızda masalarına teşekkür notları bırakabilirsiniz. İş hayatında genelde çabalarımızın yeteri kadar takdir görmediğinden yakınırız. Bunu değiştirmek için küçük bir başlangıç yapın ve teşekkür edin. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800